Slameň Gejza

Meno:  Slameň Gejza
Pohlavie:  muž
Miesto narodenia:  Lučatín, okr. Banská Bystrica
Miesto úmrtia:  Bratislava
Povolanie:  herec

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Filip Semenenko 28.08.1949 Makar Dubrava Stredoslovenské divadlo Slameň
Kukla 17.01.1953 Dobrodinci Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Tomáš 28.03.1953 Strakonický gajdoš Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Ivan Jermolajevič Galancev 18.05.1957 Zlatý koč Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Tatár 13.06.1959 Na dne Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Kňaz 23.06.1962 Dobrý človek zo Sečuanu Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Zverolekár 29.09.1963 Pán Puntila a jeho sluha Matti Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Kňaz 02.05.1964 Hamlet Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Obyvatelia 18.11.1972 Búrka Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Richtári 09.06.1973 Lampáš Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Holandský vyslanec 06.11.1973 Akt uznania Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Predavač žrebov 23.04.1972 Prvý deň karnevalu Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Obrist 22.05.1971 Matka Guráž a jej deti Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Ďalej účinkujú 20.03.1971 Komédia omylov Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Služobníctvo 06.11.1970 Maškaráda Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Druhý muzikant 25.04.1970 Viťúzi Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Viacerí zo zástupu 11.10.1969 Tragédia človeka Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Mešťania 11.10.1969 Tragédia človeka Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Viacerí zo zástupu 11.10.1969 Tragédia človeka Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Robotníci 11.10.1969 Tragédia človeka Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Prior 26.04.1969 Don Carlos Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Stavitelia 20.03.1968 Kaukazský kriedový kruh Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Dvaja kramári 20.03.1968 Kaukazský kriedový kruh Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Invalid 20.03.1968 Kaukazský kriedový kruh Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Kapucín 22.04.1967 Cyrano z Bergeracu Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Hrobári, Vojaci, Šoféri, Zajatci 20.04.1966 Hriešnica žaluje tmu Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Starec 18.12.1965 Diabol a Pán Boh Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Ferdinand Dengľavý 13.11.1965 Sen noci svätojánskej Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Rosenberg - pop 18.05.1965 Mlyn Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Delegácia gratulantov: Vedátori 22.01.1965 Veľká parochňa Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Druhý agent prisťahovaleckej polície 14.02.1959 Pohľad z mosta Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Kocúrkovania 13.11.1971 Stará láska sa predsa dočkala, Trinásta hodina Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Schuppanzigh 21.01.1968 Čierna komédia Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Georg Bamberger 21.01.1968 Čierna komédia Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Starý sluha 07.01.1967 Iba nedorozumenie Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Alonso 05.07.1953 Fuente Ovejuna Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Rybár 12.12.1959 Pohľad do očú Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Druhý učeník 01.03.1970 Herodes a Herodias Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Prvý otrok 23.01.1964 Bohovia trpia Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Tognino 30.12.1961 Vejár Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Minister zdravotníctva 18.05.1958 Biela nemoc Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Jeden z pánov 22.10.1960 Balladyna Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Nym 11.05.1954 Veselé panie z Windsoru Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Nym 26.05.1963 Veselé panie z Windsoru [druhá obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
II. hudobník 13.07.1957 Romeo a Júlia Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Iľja Iľjič Telegin 17.07.1954 Ujo Váňa Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Dóža 11.01.1958 Život Galileiho Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Jožko 29.10.1953 Svätá Barbora Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Hába 30.01.1954 Srdce plné radosti Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
9. obraz. KEĎ SME SA TAK ZIŠLI. Putera 31.03.1954 Škandál v obrazárni Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
4. obraz. KTO K VRECIAM? Zelinka 31.03.1954 Škandál v obrazárni Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Hosť 25.02.1956 Pieseň našej jari Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Sused 25.02.1956 Pieseň našej jari Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Vrátnik 12.05.1956 Plody vzdelanosti Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Starký 03.07.1956 Inteligenti Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Kužel 02.02.1957 Krvavý súd Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Trdlík 02.03.1957 Tanec nad plačom Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Vyšetrujúci sudca 30.06.1955 Jožko Púčik a jeho kariéra Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Rapavý 09.11.1957 Optimistická tragédia Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Kňaz 04.04.1959 Ľudia z Pešti Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Jozef Anetský 09.04.1960 Čierna jama Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Prísediaci 01.04.1961 Svätá Jana Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Robotník s briadkou 13.05.1961 Tretia patetická Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Obchodník Sandstad 13.10.1962 Opory spoločnosti Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Štvrtý vojak 17.11.1962 Jar 71. roku Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Starec 24.11.1961 Atlantída Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Kupec 17.03.1962 Revízor Slovenské národné divadlo Bratislava Slameň
Móser 17.09.1949 Najdúch Stredoslovenské divadlo Slameň
Prochor Borisovič Chrapov 08.10.1949 Vassa Železnovová Stredoslovenské divadlo Slameň
Pán z Chudobíc 10.12.1949 Kocúrkovo Stredoslovenské divadlo Slameň
Podkolesin 31.12.1949 Ženba Stredoslovenské divadlo Slameň
Jourdain 11.03.1950 Meštiak šľachticom Stredoslovenské divadlo Slameň
Generál Burgoyne 14.02.1951 Pekelník Stredoslovenské divadlo Slameň
Michal 18.04.1951 Lampáš Stredoslovenské divadlo Slameň
Ivan Petrovič Romaňuk 24.10.1951 Kalinový háj Stredoslovenské divadlo Slameň
Divišek 12.12.1951 Otec Stredoslovenské divadlo Slameň
Pavlin 27.02.1952 Jegor Bulyčov Stredoslovenské divadlo Slameň
Pastor Samuel Gardner 27.04.1952 Živnosť pani Warrenovej Stredoslovenské divadlo Slameň

Tvorca

Tvorca Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
réžia 17.01.1951 Krečinskij sa žení Stredoslovenské divadlo Slameň
réžia 16.09.1954 Figliari spod Poľany Dedinské divadlo Slameň