Peršlová Mária

Meno:  Peršlová Mária
Pohlavie:  žena
Miesto narodenia:  Ľubľana (Ljubljana), Slovinsko, Juhoslávia
Miesto úmrtia:  Praha
Povolanie:  sólistka opery (alt)

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Veruna 04.09.1921 V studni Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marta 22.09.1922 Faust a Margaréta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ľudmila 26.08.1923 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Filipjevna 14.09.1923 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ježibaba 21.11.1923 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Vlasta 15.02.1924 Šárka Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Stará Veruna 26.04.1920 V studni Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Lucia 04.09.1921 Sedliacka česť Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Amneris 09.11.1923 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Mary 21.12.1923 Blúdiaci Holanďan Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Suzuki 26.08.1924 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ľudmila 14.09.1924 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ľudmila 14.09.1924 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Háta 14.09.1924 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Martinka 28.10.1924 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Azucena 20.11.1924 Trubadúr Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Giovanna 12.10.1923 Rigoletto Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marta 24.01.1925 Faust a Margaréta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marcelina 21.03.1925 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Filipjevna 17.12.1925 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Svatava 07.03.1926 Svätá Ľudmila Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Radmila 29.09.1923 Libuša Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Pestúnka 10.04.1927 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Lucia 04.09.1921 Sedliacka česť Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Čipra 25.08.1927 Cigánsky barón Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Kutílka 10.11.1927 Plášť Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Zita 10.11.1927 Gianni Schicchi Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Annina 01.01.1928 Gavalier s ružou Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Klásková 06.03.1928 Lampáš Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Kľúčnica v kaštieli 14.04.1928 Jakobín Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Starena Buryjovka 28.08.1928 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Stará Kozinová 08.09.1928 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Erda 20.09.1928 Zlato Rýna Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Klytaemnestra 12.10.1928 Elektra Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Mešjanovka 07.11.1928 Eva Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Amelfa 22.12.1928 Zlatý kohútik Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Veruna 08.02.1929 V studni Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Salomena 10.03.1929 Zvíkovský rarášok Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marfa Ivanovna 14.03.1929 Dimitrij Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Tretia jej dvorná dáma 23.03.1929 Čarovná flauta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Káča 20.04.1929 Čert a Káča Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Donna Isabella 04.02.1928 Messinská nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Martinka 28.10.1929 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Mara Nikšina Beneša 01.12.1929 Súmrak Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Zjav matky Antonie 15.12.1929 Hoffmannove poviedky Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marta 15.01.1930 Faust a Margaréta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Herodias 13.02.1930 Salome Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ulrica 27.03.1930 Maškarný bál Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ľudmila 15.05.1930 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Panna Róza 06.09.1930 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Abatyša 17.09.1930 El Christo de la Luz Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Azucena 05.11.1930 Trubadúr Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Markéta 06.12.1930 Biela pani Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Vlasta 06.03.1931 Šárka Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Berta 25.03.1931 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Orfeus 18.04.1931 Orfeus a Eurydika Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Alžbeta Báthoryčka 13.05.1931 Čachtická pani Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Mary 15.05.1931 Blúdiaci Holanďan Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Vdova Brownová 29.05.1931 Cár a tesár Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ľudmila 23.08.1931 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ježibaba 01.12.1931 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Dryada 12.12.1931 Ariadna na Naxe Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
2. herečka (Dryada) 12.12.1931 Ariadna na Naxe Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marcellina 19.02.1932 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Matka mníšky Beatrys 25.05.1932 Beatrys Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Starenka Buryjovka 20.08.1932 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Chivria 27.08.1932 Soročinský jarmok Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Grófka 21.09.1932 Piková dáma Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Pani Quickly 20.10.1932 Falstaff Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Hedvika 14.01.1933 Viliam Tell Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Mistress Bentson 23.02.1933 Lakmé Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Albina 22.04.1933 Thais Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Starena 20.05.1933 Mataj Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Říhová 09.11.1933 Tvrdé palice Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Brangana 05.01.1934 Tristan a Isolda Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Filipjevna 01.02.1934 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Martinka 03.02.1934 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marta 15.05.1934 Faust Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Revírniková 18.05.1934 Líška Bystrouška Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ďateľ 18.05.1934 Líška Bystrouška Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Gloria 09.12.1933 V žiari miliónov Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Stará kľučiarka v zámku 15.09.1934 Jakobín Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Pani Čang 21.11.1934 Kriedový kruh Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Smrť kmotrička 08.02.1935 Smrť kmotrička Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Zjav matky Antonie 01.03.1935 Hoffmannove poviedky Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Efimovna 09.05.1935 Na veľkej ceste Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Zulma 22.05.1935 Talianka v Alžíri Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marfa Ignatevna Kabanová (Kabanicha) 21.09.1935 Káťa Kabanová Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Eudoxia Antonovna 25.03.1936 Hlad Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Czipra 28.12.1935 Cigánsky barón Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Annina 19.12.1936 Gavalier s ružou Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Kalja 30.01.1937 Cár Kalojan Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Frade 14.04.1937 Dibuk Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Matka 23.10.1937 Louisa Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Beatrice 06.11.1937 Zvedavé ženy Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
III. dáma 08.01.1938 Čarovná flauta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marta 22.12.1938 Faust a Margaréta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Veruna 19.01.1939 Šelma sedliak Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Stará Kozinová 19.02.1939 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Agricola 04.03.1939 Karnevalová noc v Benátkach Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Čarodejnica 16.09.1939 Marcipánová chalúpka Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Mary 09.12.1939 Blúdiaci Holanďan Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Zuzanna Hercogová 24.02.1940 Maliar Rainer Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ulrica 13.04.1940 Maškarný bál Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Ľudmila 11.05.1940 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Háta 11.05.1940 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Mešjanovka 08.02.1941 Eva Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Aasa 01.03.1941 Peer Gynt Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Martinka 17.05.1941 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Petronella 03.11.1940 Boccaccio Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marcelina 13.09.1941 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Čarodejnica 27.09.1941 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Babička Buryjovka 07.12.1941 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Azucena 15.02.1942 Trubadúr Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Kača 30.05.1942 Čert a Kača Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Marzellina 13.09.1942 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Orsola 10.04.1943 Ľúbostná komédia Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Klytaemnestra 16.05.1943 Elektra Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Cipra 17.01.1943 Cigánsky barón Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Panna Róza 24.06.1944 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Zita 16.09.1944 Gianni Schicchi Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Filipjevna 31.05.1945 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Peršlová
Azucena 21.09.1946 Trubadúr Národné divadlo v Košiciach Peršlová
Filipovna 30.11.1946 Eugen Onegin Národné divadlo v Košiciach Peršlová
Čarodejnica 18.01.1948 Rusalka Národné divadlo v Košiciach Peršlová
Ulrica 11.11.1948 Maškarný bál Národné divadlo v Košiciach Peršlová
Martinka 19.02.1949 Hubička Národné divadlo v Košiciach Peršlová
Suzuky, slúžka 22.12.1945 Madame Butterfly Východoslovenské národné divadlo II. Peršlová
Matka 09.05.1946 Hoffmannove rozprávky Východoslovenské národné divadlo II. Peršlová
Ľudmila, Krušinova žena 21.02.1946 Predaná nevesta Východoslovenské národné divadlo II. Peršlová