Veselý Anton

Meno:  Veselý Anton
Pohlavie:  muž
Miesto narodenia:  Praha
Povolanie:  člen zboru opery

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Jozef, sluha Violetty 03.03.1922 Traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Novomanžel 27.09.1931 Primavera Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Kňaz 29.11.1931 Viktória a jej husár Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Silvester 10.01.1932 Českí muzikanti Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Starý sluha generálov 19.03.1932 Zem úsmevov Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Edward Jenkins 03.04.1932 Tulák Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Berko 14.05.1932 Grófka Marica Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Sir Parker 29.05.1932 Nočný motýlik Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Aeuskulap 03.09.1932 Orfeus v podsvetí Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
II. legionár 24.09.1932 Maya Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Poručík princ Niki Waldhausen 22.10.1932 Veselé manévre Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Vivarel 12.11.1932 Cudná Zuzana Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Charles 04.03.1933 Gróf Luxemburg Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Zvonár 28.10.1933 Blúznivci Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
William Kronwevliet 10.09.1933 Rozvedená pani Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Profesor Pálka 30.09.1933 U svätého Antoníčka Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Hostinský 11.11.1933 Paganini Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Dr. Cohen 20.01.1934 Bajadéra Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Štyri profesorské kapacity 08.02.1935 Smrť kmotrička Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Čašník 12.02.1935 Večera o ôsmej Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
2. kuli 22.09.1934 Syn bohov Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Kubáček 20.10.1934 Na ružiach ustlané Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
1. mladík 20.10.1934 Na ružiach ustlané Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
II. čašník 10.11.1934 Giuditta Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Arthur Cuddy 25.12.1934 Gejša Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Hlavný čašník 09.03.1935 Kaviarnička Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Florescu 05.05.1935 Cigánska láska Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Mládok 23.11.1935 Ruská Lady Macbeth Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Zbrojnoš 03.05.1936 Matúš Trenčiansky Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Švihlík 07.09.1935 Sen noci svätojánskej Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Lev 07.09.1935 Sen noci svätojánskej Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Sklepník 14.09.1935 Dom u troch dievčatiek Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Vyvolávač na púti 06.10.1935 Na tej lúke zelenej Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Bernard 15.02.1936 Žena, ktorá vie, čo chce Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Kapitán jachty "Albatros" 08.03.1936 Z pekla šťastie Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Juan 08.04.1936 Frasquita Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Coulon 14.05.1936 Kráľ s dáždnikom Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Tretí občan windsorský 05.11.1936 Veselé ženy windsorské Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Flétista 19.12.1936 Gavalier s ružou Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Profesor Číňan 05.02.1937 Biela nemoc Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Nashar 31.10.1936 Tisíc a jedna noc Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Vrchný čašník 21.11.1936 Uličnica Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Berko 25.04.1937 Grófka Marica Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Straka 16.05.1937 Jarný vánok Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Strážmajster 27.02.1937 Odtrúbené Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
I. sprievodca 25.12.1936 Z rozprávky do rozprávky Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
II. vojak 25.12.1936 Z rozprávky do rozprávky Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Maliar 23.10.1937 Louisa Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
II. kňaz 08.01.1938 Čarovná flauta Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Železničný úradník 04.12.1937 Anna Kareninová Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Inšpicient v cirkuse 27.01.1938 Androkles a lev Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Porotca 22.02.1938 Dvavasedemdesiatka Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Henrici 16.10.1937 Žobravý študent Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Szenowicz 01.01.1938 Poľská krv Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Pekár Štampf 12.03.1938 U bieleho koníčka Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
I. sluha 09.04.1938 Pepina Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
2. kupec 26.11.1938 Detvan Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
II. pobočník 24.09.1938 Sybilla Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Boucher 10.12.1938 Madame Pompadour Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Detektív 04.04.1939 Modrá ruža Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Parpignol 30.09.1939 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Kvíčala 24.02.1940 Maliar Rainer Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Sluha Amálie 13.04.1940 Maškarný bál Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Stráž 20.03.1940 Cárovič Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Hofmajster 16.12.1939 Labutie jazero Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Knieža Yamadori 13.10.1940 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Jozef 01.02.1941 La traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Starý muž 01.03.1941 Peer Gynt Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Kováč 12.03.1941 Svitanie Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Remendado 19.06.1941 Carmen Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Walevski 21.12.1940 Poľská krv Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
I. strážnik 11.01.1941 Jeden blázon... Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Listár 24.05.1941 Bellarosa Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Dôstojník 13.09.1941 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Posol 15.02.1942 Trubadúr Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
II. sluha 22.02.1942 Krajčír na zámku Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Prísediaci 26.11.1942 Kornevillské zvony Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
I. lovec 12.02.1944 Túžba Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Tinca 16.09.1944 Plášť Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Bojar Chruščov 20.03.1946 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Nathanael 16.05.1946 Hoffmannove rozprávky Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Pohraničný strážnik 17.05.1941 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Čeľadník 22.12.1945 Princezná Hyacinta Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Rodičia 08.06.1946 Slovanské tance Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Sedliaci 19.02.1947 Komedianti Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Muzikant 25.10.1947 Čert a Kača Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Parpignol 16.06.1948 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Traja muríni 09.04.1949 Čarovná flauta Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Druhý hosť 15.03.1950 Halka Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Vasja 25.04.1953 Tarasova rodina Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Nemec 21.11.1953 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Dancairo 07.01.1954 Carmen Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Jakusidé 03.02.1955 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Osobný poľovník 25.01.1958 Gavalier s ružou Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Parpignol 28.10.1944 Bohéma [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý
Parpignol 10.10.1953 Bohéma [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Veselý