Ruth-Markov Zdeněk

Meno:  Ruth-Markov Zdeněk
Pohlavie:  muž
Miesto narodenia:  Hodonín
Miesto úmrtia:  Bratislava
Povolanie:  sólista opery (bas)

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Čert vrátnik 09.04.1921 Čert a Káča Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Lothario 06.09.1921 Mignon Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Mícha 08.09.1921 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Tom 15.12.1921 Maškarný ples Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Matúš 03.01.1922 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Crespel 27.01.1922 Hoffmannove poviedky Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Gróf des Grieux 21.02.1922 Manon Lescaut Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Gróf Vilém z Harasova 06.04.1922 Jakobín Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Beneš 30.04.1922 Dalibor Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Monterone 30.06.1920 Rigoletto Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Reinmar zo Zweteru 20.12.1922 Tannhäuser Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kráľ 27.02.1923 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Basový žurnalista 27.08.1922 Kokoko-dák! Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Janek 04.09.1921 V studni Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Obecný pisár 01.12.1922 Požiar vášní Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Poľný hájnik 01.12.1922 Požiar vášní Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Heide 05.12.1922 Tkáči Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Welzel 05.12.1922 Tkáči Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Mícha 03.04.1920 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Lutobor z Dobroslavského Chlumca 30.04.1920 Libuša Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Gróf des Grieux 04.06.1920 Manon Lescaut Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Crespel 09.06.1920 Hoffmannove poviedky Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Zuniga 23.04.1921 Carmen Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Rúbač 28.03.1921 Eva Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Sparafucile 12.10.1923 Rigoletto Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Daland 21.12.1923 Blúdiaci Holanďan Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Sochár 18.01.1924 Louisa Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Sochár 24.08.1924 Kaukliar u Matky Božej Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Figaro 13.09.1924 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Mícha 14.09.1924 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kecal 14.09.1924 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Matúš 28.10.1924 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Neďásek 16.01.1925 Študentská láska Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Brander (Vágner) 24.01.1925 Faust a Margaréta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Mathieu, zvaný Populus 15.04.1925 André Chénier Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kostolník 27.03.1920 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Rychtár 15.04.1920 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Vodník 05.11.1920 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Doktor Bartolo 17.01.1921 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Bourdon 31.01.1924 Postilión z Lonjumeau Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Malina 21.12.1920 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Komtúr 30.12.1920 Don Juan Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kmeť 25.01.1921 Branibori v Čechách Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kastelán 19.02.1921 Čierne lekno Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Strýc Bonzo 10.03.1921 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kostolník 15.09.1921 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Brogni 28.03.1922 Židovka Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Dr. Slepejš 24.08.1922 Netopier Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Benoit 07.09.1922 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Mícha 26.08.1923 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Indián 26.08.1923 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Matúš 31.08.1923 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Zizel 08.09.1923 Keby som bol kráľom Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Knieža Gremin 14.09.1923 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Lutobor z Dobroslavského Chlumca 29.09.1923 Libuša Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Dako 04.10.1923 Návrat Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Vodník 21.11.1923 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Beneš 22.03.1924 Dalibor Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Bonifác 10.04.1924 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Bedr. Aibler 28.02.1925 Evanjelista Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Doktor Bartolo 21.03.1925 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Jusuf bej 04.02.1926 Casanova Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kaminski 04.02.1926 Casanova Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Krištof Hrubý 19.03.1920 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Doktor Grenvill 03.03.1922 Traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Vitoraz 15.02.1924 Šárka Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Vitoraz 10.03.1920 Šárka Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Brogni 28.06.1920 Židovka Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Montano 10.09.1925 Othello Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Lucifer 26.09.1925 Čert a Káča Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Pustovník 09.01.1926 Čarostrelec Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Helferich 28.04.1926 Kováč Wieland Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Hans Weiring 08.05.1926 Milkovanie Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Veľkňaz 20.01.1926 Sábska kráľovná Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Ďurica 18.09.1925 Jánošík Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Dottore Baloardo 13.11.1926 Lásky hra osudná Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Dosifej 26.10.1939 Chovančina Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Daland 09.12.1939 Blúdiaci Holanďan Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Lux 30.12.1939 Dedinský barbier Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Pán Karafiát z Kopca 24.02.1940 Maliar Rainer Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Paša 06.04.1940 Čalmak Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Tom 13.04.1940 Maškarný bál Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kecal 11.05.1940 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Lotario 13.06.1940 Mignon Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Mícha 11.05.1940 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Ján Odrobina 26.08.1939 Novoveskí študenti Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Lodovico 10.09.1925 Othello Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Crespel 08.11.1924 Hoffmannove poviedky Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Opilý Sansculotte 22.12.1930 Pieseň hôr Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Dursel 22.12.1930 Pieseň hôr Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Krížový kráľ 24.01.1931 Láska k trom pomarančom Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Kristian Čell 18.11.1939 Dom u troch dievčatiek Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Mocný kráľ Ruth XIV. 31.12.1928 Když jsem plela len aneb Hrůžostrašné mordy v Petržálce Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Smil 28.10.1950 Momčil Slovenské národné divadlo Bratislava Markov
Starejší 10.12.1949 Krútňava Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth Markov
Richtár 07.12.1941 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Lucifer 30.05.1942 Čert a Kača Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Dr. Bartolo 13.09.1942 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Sir John Falstaff 30.04.1943 Veselé ženy windsorské Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Talpa 16.09.1944 Plášť Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Betto 16.09.1944 Gianni Schicchi Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Pustovník 22.12.1944 Čarovný strelec Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kecal 21.10.1945 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mícha 21.10.1945 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kráľ egyptský 05.06.1949 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kostolník 15.11.1924 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Lothario 24.04.1925 Mignon Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Reinmar zo Zweter 20.02.1926 Tannhäuser Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Vavřinec 22.09.1926 Debora Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Giacomo 02.10.1926 Fra Diavolo Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Veľký inkvizítor z Lisabonu 22.12.1926 Afričanka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Surin 19.01.1927 Piková dáma Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bonifác 13.02.1927 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Jindrich Ptáčnik I. 24.03.1927 Lohengrin Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Varlaam 10.04.1927 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Varlaam 10.04.1927 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rytmajster Turek 04.03.1927 C. a k. armáda Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Gróf des Grieux 03.09.1927 Manon Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Krtek 10.11.1927 Plášť Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Betto de Signa 10.11.1927 Gianni Schicchi Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Barón Ochs z Lerchenau 01.01.1928 Gavalier s ružou Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Fra Melitone 21.01.1928 Sila osudu Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Diego 04.02.1928 Messinská nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ivan 06.03.1928 Lampáš Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bača 01.04.1928 Detvan Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Gróf Viliam z Harasova 14.04.1928 Jakobín Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Porybný na panstve grófa Brodea 05.05.1928 Čierne lekno Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Baloun 27.04.1928 Dobrý vojak Švejk Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Baloun 27.04.1928 Dobrý vojak Švejk Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Baloun 27.04.1928 Dobrý vojak Švejk Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Baloun 27.04.1928 Dobrý vojak Švejk Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Baloun 27.04.1928 Dobrý vojak Švejk Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Stolník 26.08.1928 Halka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rychtár 28.08.1928 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Matej Příbek 08.09.1928 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Fafner 20.09.1928 Zlato Rýna Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rúbač 07.11.1928 Eva Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Poľský žid 17.11.1928 Poľský žid Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Sedliak Jakub 15.12.1928 Sedliak Jakub Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kráľ Dodon 22.12.1928 Zlatý kohútik Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Benoit 31.01.1929 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Janek 08.02.1929 V studni Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Krištof zo Švamberka 10.03.1929 Zvíkovský rarášok Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Jov 14.03.1929 Dimitrij Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Sarastro 23.03.1929 Čarovná flauta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Lucifer 20.04.1929 Čert a Káča Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Diabol 11.09.1929 Gajdoš Švanda Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Brogni 21.09.1929 Židovka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mumlal 25.09.1929 Dve vdovy Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Messer Pietro Tumoni 19.10.1929 Mona Lisa Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Otec Paloucký 28.10.1929 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Matúš 28.10.1929 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Dottore Baloardo 31.10.1929 Lásky hra osudná Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kostolník 02.11.1929 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Sir John Falstaff 23.11.1929 Veselé ženy windsorské Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Luco Orsatov Volco 01.12.1929 Súmrak Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Crespel 15.12.1929 Hoffmannove poviedky Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rocco 11.01.1930 Fidelio Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Plumkett 02.02.1930 Marta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Helferich 04.03.1930 Kováč Wieland Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Tom 27.03.1930 Maškarný bál Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ashby 30.04.1930 Dievča zo zlatého Západu Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Tuto 29.09.1929 Svätý Václav Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bonifác 06.09.1930 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Meribal 17.09.1930 El Christo de la Luz Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Maximus 25.10.1930 Bábika Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Osmin 12.11.1930 Únos zo serailu Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bartolo 25.03.1931 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Starejší 13.05.1931 Čachtická pani Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Van Bett 29.05.1931 Cár a tesár Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mícha 23.08.1931 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Vodník 01.12.1931 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kecal 23.08.1931 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Dvormajster 12.12.1931 Ariadna na Naxe Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Hortensio 16.01.1932 Skrotenie zlej ženy Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bartolo 19.02.1932 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Lothario 17.03.1932 Mignon Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Strýc Bonzo 13.10.1940 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kostolník 30.11.1940 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Gróf Monterone 29.12.1940 Rigoletto Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Traja obchodníci 01.03.1941 Peer Gynt Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Richtár 12.03.1941 Svitanie Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ramfis 03.05.1941 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Matúš 17.05.1941 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Checco 03.11.1940 Boccaccio Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ján Zaremba 21.12.1940 Poľská krv Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Vodnár 27.09.1941 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mrmloš 20.11.1943 Dve vdovy Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Gróf Monterone 13.12.1945 Rigoletto Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ján Zaremba 09.01.1941 Poľská krv Slovenské ľudové divadlo Ruth-Markov
Benoit, domáci 06.05.1932 Bohéma [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Marquis d´Obigny 03.03.1922 Traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kráľ 09.11.1923 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ramfis 09.11.1923 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ján Zaremba 02.02.1924 Poľská krv Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Benoit 07.11.1925 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Dr. Slepejš 19.11.1925 Netopier Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Knieža Gremin 17.12.1925 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rychtár 21.08.1926 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Leporello 16.10.1926 Don Juan Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Strýc Bonzo 26.08.1924 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Beneš 21.04.1932 Čertova stena Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rytier Fridolín de la Amara 18.10.1931 Zlatá pani majstrová Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rychtár 20.08.1932 Jej pastorkyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kmotor 27.08.1932 Soročinský jarmok Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Surin 21.09.1932 Piková dáma Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Melchthal 14.01.1933 Viliam Tell Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Starec 20.05.1933 Mataj Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ján Zaremba 15.12.1932 Poľská krv Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kmeť 20.09.1933 Braniboři v Čechách Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Silvano 27.03.1930 Maškarný bál Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kmotor Řeřicha 09.11.1933 Tvrdé palice Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Komtur 30.11.1933 Don Juan Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Matúš 03.02.1934 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mumlal 02.03.1934 Dve vdovy Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Lutobor z Dobroslavského Chlumca 03.05.1934 Libuša Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Brander (Wagner) 15.05.1934 Faust Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Farár (Jazvec) 18.05.1934 Líška Bystrouška Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Jazvec (Farár) 18.05.1934 Líška Bystrouška Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Purkrabí grófov 15.09.1934 Jakobín Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Vojvoda benátsky 26.10.1934 Jessika Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Cancian 07.12.1934 Štyria grobiani Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Pukač 08.02.1935 Smrť kmotrička Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Crespel 01.03.1935 Hoffmannove poviedky Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kráľ Titurel 29.03.1935 Parsifal Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Denis 09.05.1935 Na veľkej ceste Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mustafa 22.05.1935 Talianka v Alžíri Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Slavimír 27.10.1935 Svätopluk Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Pop 23.11.1935 Ruská Lady Macbeth Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kráľ 31.01.1936 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rocco 29.02.1936 Fidelio Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Opát Štefan zo Skalky 03.05.1936 Matúš Trenčiansky Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Pietro 03.10.1936 Hipolyta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Sir John Falstaff 05.11.1936 Veselé ženy windsorské Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Giacomo 04.12.1936 Fra Diavolo Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mních 30.01.1937 Cár Kalojan Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
II. batlon 14.04.1937 Dibuk Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Dr. Slepejš 13.03.1937 Netopier Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Handrár 23.10.1937 Louisa Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Pantalone 06.11.1937 Zvedavé ženy Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Sarastro 08.01.1938 Čarovná flauta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Fráter 23.03.1938 Don Carlos Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Správca 27.05.1938 Werther Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ján Zaremba 01.01.1938 Poľská krv Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Čekunov 14.09.1938 Z mŕtveho domu Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rozhoň 26.11.1938 Detvan Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Brander 22.12.1938 Faust a Margaréta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Martin 19.01.1939 Šelma sedliak Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Václav 19.02.1939 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Rychtár 18.03.1939 Stella Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Zizel 15.04.1939 Keby som bol kráľom Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bartolomej Delaqua 04.03.1939 Karnevalová noc v Benátkach Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Benoit 30.09.1939 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Komtúr 21.09.1940 Don Juan Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Dr. Grenvil 01.02.1941 La traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Doktor Bartolo 13.09.1941 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Helferich 04.09.1943 Kováč Wieland Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
II. záhradník 12.02.1944 Túžba Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Cancian 04.03.1944 Štyria grobiani Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kráľ 03.05.1941 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bonifác 24.06.1944 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Lodovico 24.02.1945 Otello Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Knieža Gremin 31.05.1945 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Varlaam 20.03.1946 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kostolník 14.11.1945 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Richtár 26.01.1946 Jenufa Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Krespel 16.05.1946 Hoffmannove rozprávky Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Mumlal 28.09.1946 Dve vdovy Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Beneš 07.03.1947 Dalibor Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Ivan 17.05.1947 Lampáš Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Surin 21.12.1946 Piková dáma Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Benoit 16.06.1948 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Beneš 29.10.1949 Čertova stena Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Starejší 05.12.1952 Krútňava Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Kryštof Hrubý 21.11.1953 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Sulejman 29.10.1925 Nikola Šubič-Zrínsky Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Bijou 18.06.1942 Postilión z Lonjumeau Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Alcindor (Bijou) 18.06.1942 Postilión z Lonjumeau Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Benoit 28.10.1944 Bohéma [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
Benoit 10.10.1953 Bohéma [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov

Tvorca

Tvorca Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
réžia 04.09.1921 V studni Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 04.09.1921 Sedliacka česť Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 08.10.1921 Komedianti Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 03.03.1922 Traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 28.03.1922 Židovka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 14.09.1923 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 12.10.1923 Rigoletto Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 21.11.1923 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 15.02.1924 Šárka Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 13.09.1924 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 28.09.1924 Carmen Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 28.10.1924 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 20.11.1924 Trubadúr Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 30.11.1924 Komedianti Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 21.03.1925 Barbier zo Sevilly Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 09.01.1926 Čarostrelec Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 13.02.1927 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 24.03.1927 Lohengrin Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 03.09.1927 Manon Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 06.03.1928 Lampáš Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 01.04.1928 Detvan Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 14.04.1928 Jakobín Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 15.01.1930 Faust a Margaréta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
preklad 30.12.1939 Dedinský barbier Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
preklad 24.02.1945 Otello Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 30.10.1923 Lakmé Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 14.09.1924 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
réžia 07.03.1926 Svätá Ľudmila Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov
preklad 15.04.1939 Keby som bol kráľom Slovenské národné divadlo Bratislava Ruth-Markov