Svobodová Mária

Meno:  Svobodová Mária
Pohlavie:  žena
Miesto narodenia:  Kladno
Miesto úmrtia:  Bratislava
Povolanie:  herečka tanečnica speváčka

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Leonida 25.02.1949 Sporiteľnička Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Veronika 28.02.1951 Divoký západ Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Nastasja 10.05.1970 Svadba Divadlo na korze Svobodová
Nardella 02.09.1967 Nemý rytier Krajové divadlo Nitra Svobodová
Účinkujúci 28.10.1967 Vpád Krajové divadlo Nitra Svobodová
Matka 13.01.1968 Pani úsvitu Krajové divadlo Nitra Svobodová
Babka Gicka 15.06.1968 Golemanov Krajové divadlo Nitra Svobodová
D´Artagnanova matka 22.01.1966 Traja mušketieri Krajové divadlo Nitra Svobodová
Pani Winemillerová 02.04.1966 Leto a dym Krajové divadlo Nitra Svobodová
Pani Doyleová 25.06.1966 Kto zachráni Cowboya? Krajové divadlo Nitra Svobodová
Mníška 24.09.1966 Pani Bovaryová Krajové divadlo Nitra Svobodová
Žena 26.11.1966 Túžba pod brestami Krajové divadlo Nitra Svobodová
Kata 08.04.1967 Statky - zmätky Krajové divadlo Nitra Svobodová
Hilda Mildwayová 14.11.1964 Báječný ocko Krajové divadlo Nitra Svobodová
Pani Libera 11.02.1965 Škriepky v Chiozze Krajové divadlo Nitra Svobodová
Pani Higginsová 29.04.1965 Pygmalion Krajové divadlo Nitra Svobodová
Účinkujúci 29.08.1964 Kráčali v rokoch s rokmi dejiny Krajové divadlo Nitra Svobodová
Háta 07.11.1963 Drak je drak alebo Ako Žužličania k rozumu prišli Krajové divadlo Nitra Svobodová
Divuka 07.03.1964 Strakonický gajdoš Krajové divadlo Nitra Svobodová
Žena 23.05.1964 Líšky, dobrú noc! Krajové divadlo Nitra Svobodová
Jozefka 04.11.1939 Dve srdcia na predaj Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Hanka Rybárová 06.06.1940 Život a súd Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Ružena 19.09.1940 Chlapci, dievčatá a psi Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Izabela 16.05.1947 Komédia bez groša Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Duňaška 01.12.1946 Ženba Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Jarmočná speváčka 10.01.1947 Zem bez úsmevov Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Claudine 17.01.1947 Šťastie do domu Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Naďa Pontbrissonová 21.02.1947 Krajčír na zámku Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Milica 10.01.1947 Zem bez úsmevov Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Athéne 10.01.1947 Zem bez úsmevov Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Betuška 25.05.1947 Rozkošné dobrodružstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Klára 18.04.1947 Slamený klobúk Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Mariša 30.11.1947 Zázračný salaš Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Jenny 09.11.1947 Žobrácka opera Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Denisa de Flavigny 19.12.1947 Mamzelle Nitouche Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Mara 23.03.1948 Ulica spieva Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Lucia 05.05.1948 Dve hrdinstvá pána Celestína Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Jacqueé 21.01.1949 Lev na námestí Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Sybila 13.04.1949 Šusterský mier Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Babička Arlingtonová 10.06.1949 Pán plukovník chce spať Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Hlásnička 25.11.1949 Divá Bára Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Topsík 27.01.1950 Ďaleká cesta Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Jefrosinja 22.04.1950 Výbava s monogramom Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Poľa 10.06.1950 Oklamaní susedia Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Dorotka 08.07.1950 Strakonický gajdoš Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Dorothy 09.03.1951 Hlas Ameriky Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Babinka 06.07.1951 Tretie zvonenie Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Karolina 03.11.1950 Poľovačka v Záhoranoch Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Erža 27.04.1951 Zlatá hviezda Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Mona 21.11.1951 Voľný vietor Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Mákonyiová 15.02.1952 Darmožráči Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Lukerja Vlasjevna Pochlebkinová 23.05.1952 Svadba s venom Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Starena 11.12.1952 Záporožec za Dunajom Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Nováková 04.03.1953 Obchodný dom Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Barbalé 06.06.1953 Keto a Kote Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Suseda 10.10.1953 Nebo na zemi Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Suseda 10.10.1953 Nebo na zemi Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Suseda 10.10.1953 Nebo na zemi Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Lavínia Hubbardová 17.12.1960 Z druhej strany pralesa Krajové divadlo Nitra Svobodová
Smrť 07.05.1961 Krvavá svadba Krajové divadlo Nitra Svobodová
Hodoňová 15.12.1962 Výstrel nik nepočul Krajové divadlo Nitra Svobodová
Karolína 04.05.1963 Šibal Geľo Krajové divadlo Nitra Svobodová
Rebeka Nurseová 06.07.1963 Skúška ohňom Krajové divadlo Nitra Svobodová
Mária Čellová 20.11.1954 Dom u troch dievčatiek Divadlo Nová scéna Bratislava Svobodová
Hanusja 21.01.1955 Svadba v Malinovke Divadlo Nová scéna Bratislava Svobodová
Pani Pernellová, Orgonova matka 11.01.1959 Tartuffe Dedinské divadlo Svobodová
Rozália Mikesková 16.01.1960 Kadiaľ vedie biela cesta Krajové divadlo Nitra Svobodová
Zlatá krásavica 18.04.1959 Pieseň vernosti Dedinské divadlo Svobodová
Olena, Petryčova žena 15.06.1956 Láska na úsvite Dedinské divadlo Svobodová
Pera, Marova snúbenica 13.10.1957 Sváko Maroje Dedinské divadlo Svobodová
Ježková 05.10.1955 Zázračné jabĺčko Dedinské divadlo Svobodová
Zvonček 05.10.1955 Zázračné jabĺčko Dedinské divadlo Svobodová
Katarína, žena Markova 24.05.1957 Magda Burčová Dedinské divadlo Svobodová
Nerina, vychovávateľka Hyacinty 18.02.1956 Scapinove šibalstvá Dedinské divadlo Svobodová
Babička 20.12.1956 Lampáš Dedinské divadlo Svobodová
Sekretárka 09.07.1954 Zlatá rybka Divadlo Nová scéna Bratislava Svobodová
Júlia Petrovna Bonnarová 28.04.1954 Pieseň tajgy Divadlo Nová scéna Bratislava Svobodová
PRVÁ ČASŤ. Obraz štvrtý: Dvaja v raji. Mary, niečo ako milosrdná sestra 24.08.1957 Smiechom k srdcu Dedinské divadlo Svobodová
Agafja Tichonovna, kupecká dcéra, mladucha 15.06.1946 Ženba Slovenské divadlo Prešov Svobodová
Jeaneta 14.10.1939 Modrá ruža Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Mi, princova sestra 04.05.1940 Zem úsmevov Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Helena 02.09.1940 Pod cudzou vlajkou Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Helena 01.01.1941 Pod cudzou vlajkou (obn. p. 01.01.1941) Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Klára 26.10.1940 Báčik z Ameriky Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Saša 01.01.1941 Keď rozkvitne nový máj (obn. p. 01.01.1941) Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Korobkinova žena 07.11.1959 Revízor Krajové divadlo Nitra Svobodová
Pani Pernellová 09.04.1960 Tartuffe Krajové divadlo Nitra Svobodová
Katrena Dolniaková 11.06.1960 U nás taká obyčaj Krajové divadlo Nitra Svobodová
Wanda Kwasinskaja 09.01.1941 Poľská krv Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Miss Mary Hiltonová 19.01.1941 Žltá orchidea! Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Betka 01.01.1941 Táňa Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Marka 27.09.1941 Strieborné krídla Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Rosette 11.10.1941 Turecký tabak Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Mi, princova sestra 17.10.1941 Zem úsmevov [obnovená premiéra 17.10.1941] Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Anička Malá 22.11.1941 On a jeho cisár... Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Jozefka, dcéra vdovy Kataríny 01.10.1941 Dve srdcia na predaj (obn. p. 1.10.1941) Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Valencia 29.11.1941 Veselá vdova Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Pani domáca 01.10.1960 Tretia sestra Krajové divadlo Nitra Svobodová
Polina 05.03.1961 Nepriatelia Krajové divadlo Nitra Svobodová
Camila 21.09.1961 Brazílska romanca Krajové divadlo Nitra Svobodová
Lukičova matka 02.12.1961 Jarné prívaly Krajové divadlo Nitra Svobodová
Alžbeta Klepšová 22.04.1962 Svadba sobášneho podvodníka Krajové divadlo Nitra Svobodová
Hedička 20.09.1942 Dom u troch dievčatiek Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Jeaneta 14.11.1942 Modrá ruža Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Evelína 28.11.1942 Vdova spadlá s neba Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Sally Barringtonová 13.02.1943 Uličnica Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Zuzka 18.09.1943 Osudný valčík Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Wanda 13.10.1943 Rose Marie Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Julietta Fermontová 11.12.1943 Gróf z Luxemburgu Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Valencia 31.12.1943 Veselá vdova Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Wanda Kwasinskaja 09.09.1944 Poľská krv Slovenské ľudové divadlo Svobodová
20. Gejza Dusík: Pod cudzou vlajkou. Tanečné dueto 22.09.1944 Z Nitry do Nitry Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Maša 14.10.1944 Cárovič Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Mabel Wardová 04.11.1944 Žena jeho snov Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Dolfinka 09.12.1944 Dolfinka Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Miss Mary Hiltonová 19.01.1945 Žltá orchidea! (obn. premiéra 19.1.1945) Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Anna Klára 03.02.1945 Kráľovské dobrodružstvo Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Anči 29.05.1945 Keď hviezdy svietia Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Ilona, baníkova žena 01.12.1945 Začo ľudský život? Slovenské divadlo Prešov Svobodová
Šura Kľučková, sprievodkyňa moskovskej električky 29.12.1945 Milión trápení Slovenské divadlo Prešov Svobodová
Scampolo 01.02.1946 Scampolo Slovenské divadlo Prešov Svobodová
Rozetta, Camillina súkojenka 12.03.1946 So srdcom sa nedá hrať Slovenské divadlo Prešov Svobodová
Mariša, slúžka 16.02.1946 Zázračný salaš Slovenské divadlo Prešov Svobodová
Víla 16.02.1946 Zázračný salaš Slovenské divadlo Prešov Svobodová
Vasilisa-Robotnica 17.11.1957 Zakliati bratia Dedinské divadlo Svobodová
Vrzalka, suseda a kmotra Osturňákova 30.04.1958 Verona Dedinské divadlo Svobodová
Saša, továrnikova dcéra 25.11.1939 Keď rozkvitne nový máj Slovenské ľudové divadlo Svobodová
Marfa Semionovna 28.06.1955 Mária Dedinské divadlo Svobodová
Anička (13. Malé, ale naše) 13.02.1948 Nakrúcame, vykrúcame, prekrúcame Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
Sedliačka 23.11.1948 Pán z Prasiatkova Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová

Tvorca

Tvorca Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
asistent réžie 11.12.1952 Záporožec za Dunajom Slovenské národné divadlo Bratislava Svobodová
choreografia 29.05.1945 Keď hviezdy svietia Slovenské ľudové divadlo Svobodová
choreografia 14.06.1945 Nitra v piesňach Bohuša Slezáka Slovenské ľudové divadlo Svobodová