Schütz Emil

Meno:  Schütz Emil
Pohlavie:  muž
Miesto narodenia:  Kostelec nad Orlicí, okr. Rychnov nad Knežnou
Miesto úmrtia:  Bratislava
Povolanie:  sólista opery (barytón)

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Ščelkalov 09.04.1954 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Redaktor Seidel 21.05.1966 Profesor Mamlock Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Knieža Ottokar 30.10.1963 Čarostrelec Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Matiaš kráľ 26.11.1938 Detvan Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Eugen Onegin 01.02.1934 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Eugen Onegin 01.02.1934 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Marcel 30.09.1939 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Bojar Šaklovitý 26.10.1939 Chovančina Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Doktor Malatesta 22.12.1939 Don Pasquale Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Prológ 30.12.1939 Komedianti Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Silvio 30.12.1939 Komedianti Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Matiaš Hektor 24.02.1940 Maliar Rainer Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
René 13.04.1940 Maškarný bál Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Krušina 11.05.1940 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Ján Michal Vogl 18.11.1939 Dom u troch dievčatiek Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Don Juan 21.09.1940 Don Juan Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Sharpless 13.10.1940 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Juraj Germont 01.02.1941 La traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Samko 08.02.1941 Eva Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Traja obchodníci 01.03.1941 Peer Gynt Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Emisár 12.03.1941 Svitanie Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Amonasro 03.05.1941 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Tomeš 17.05.1941 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Escamillo 19.06.1941 Carmen Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Kolportér 03.11.1940 Boccaccio Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
I. bas 24.05.1941 Bellarosa Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Silvio 09.11.1941 Komedianti Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Sebastiano 04.01.1942 Nížina Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Emanuel Bissi 25.04.1942 Giuditta Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Gróf Almaviva 13.09.1942 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Don Ferrante 10.04.1943 Ľúbostná komédia Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Orest 16.05.1943 Elektra Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Gróf Peter Homonay 17.01.1943 Cigánsky barón Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Wieland 04.09.1943 Kováč Wieland Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Otec 12.02.1944 Túžba Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Simon 04.03.1944 Štyria grobiani Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Kalina 24.06.1944 Tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Michal 16.09.1944 Plášť Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Gianni Schicchi 16.09.1944 Gianni Schicchi Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Otokar 22.12.1944 Čarovný strelec Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Jago 24.02.1945 Otello Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Eugen Onegin 31.05.1945 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Lovec 27.09.1941 Rusalka Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Krušina 21.10.1945 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Andrej Ščelkalov 20.03.1946 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Barón Scarpia 14.11.1945 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Coppelius 16.05.1946 Hoffmannove rozprávky Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Dapertutto 16.05.1946 Hoffmannove rozprávky Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Mirakel 16.05.1946 Hoffmannove rozprávky Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Silvio 19.02.1947 Komedianti Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Vladislav 07.03.1947 Dalibor Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Mlynár 17.05.1947 Lampáš Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Gróf Tomský 21.12.1946 Piková dáma Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Plutus (Tomský) 21.12.1946 Piková dáma Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Georges Germont 17.01.1948 La Traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Cigán 21.02.1948 Soročinský jarmok Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Marcell 16.06.1948 Bohéma Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Gil 23.02.1949 Zuzankino tajomstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Amonasro 05.06.1949 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Vok Vítkovíc 29.10.1949 Čertova stena Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Januš z Odrovonža 15.03.1950 Halka Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Bohuš z Harasova 27.01.1951 Jakobín Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Sebastiano 21.03.1951 Nížina Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Igor Sviatoslovič 25.01.1952 Knieža Igor Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Eugen Onegin 08.03.1952 Eugen Onegin Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Tomeš 11.07.1952 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Nemecký plukovník 25.04.1953 Tarasova rodina Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Krušina 25.07.1953 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Escamillo 07.01.1954 Carmen Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Stráž v krčme 09.04.1954 Boris Godunov Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Löwenburg 10.11.1954 Juro Jánošík Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Scharples 03.02.1955 Madame Butterfly Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Gróf Almaviva 16.06.1955 Figarova svadba Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Georges Germont 24.11.1955 Traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Don Juan 09.06.1956 Don Juan Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Don Fernando 28.09.1951 Fidelio Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Pobočník Lenina 24.11.1956 V búrke Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Abdul 16.02.1957 Beg Bajazid Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Holanďan 15.06.1957 Blúdiaci Holanďan Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Vladislav 19.10.1957 Dalibor Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Amonasro 16.05.1959 Aida Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Cigáň 14.11.1959 Soročinský jarmok Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Vojak 10.03.1960 Svätopluk Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Fero Duchoň 12.11.1960 Rodina Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Muličiar 04.03.1961 Múdra žena Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Alfio 04.03.1961 Sedliacka česť Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Přemysl 07.05.1961 Libuša Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Tomeš 30.04.1955 Hubička Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
I. a II. tieň 17.02.1962 Odsúdenie Lukulla Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Andrej 06.11.1961 Príbeh ozajstného človeka Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Löwenburg 25.11.1961 Juro Jánošík Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Štátny žalobca 22.09.1962 Vzkriesenie Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Georges Germont 06.07.1963 Traviata Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Krušina 20.05.1961 Predaná nevesta Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Holanďan 09.12.1939 Blúdiaci Holanďan Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Barón Scarpia 14.07.1957 Tosca Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Maximilián Laminger z Albenreuthu, zvaný v Chodsku Lomikar 21.11.1953 Psohlavci Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Marcel 28.10.1944 Bohéma [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz
Marcell 10.10.1953 Bohéma [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Schütz