Müllerová Eliška

Meno:  Müllerová Eliška
Pohlavie:  žena
Miesto narodenia:  Gánovce
Miesto úmrtia:  Bratislava
Povolanie:  herečka

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Ismena, grécke dievča 03.03.1962 Antigona a tí druhí Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Miluša 08.10.1953 Dobrodružstvo pri obžinkoch Nitrianske krajové divadlo Kováčiková
Viola 10.03.1955 Večer trojkráľový alebo čo len chcete Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Sprisahanci Ligy sväto-svätej, Nemci, Španieli, Horali, Veľmoži, Vojaci, Pážatá, Sluhovia, Dámy, Ľud 09.06.1956 Hernani Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Modesta 21.12.1957 Hriešna svätica Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Anička 26.06.1958 Kubo Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Hana Janíková 16.01.1960 Kadiaľ vedie biela cesta Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Táňa 14.09.1957 Táňa Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Želmíra 04.04.1959 Demokrati Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Irena 26.11.1953 Upodozrievanie Nitrianske krajové divadlo Kováčiková
4. KTO K VRECIAM? Veľká nástenná maľba. Bullová 11.02.1954 Nehnevaj sa na zrkadlo Nitrianske krajové divadlo Kováčiková
8. KEĎ SME SA TAK ZIŠLI. Mohutná freska, zobrazujúca veľkú pasiu súčasnosti. Čechurová, ktorá háji záujmy osobného oddelenia 11.02.1954 Nehnevaj sa na zrkadlo Nitrianske krajové divadlo Kováčiková
Zuza 24.04.1954 Panský dvor Nitrianske krajové divadlo Kováčiková
Neznáma 27.06.1959 Hviezda bez mena Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Loa 23.11.1957 Strieborný mesiac Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Viera 20.09.1958 Tretie želanie Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Angelika 09.09.1954 Má, čo hľadal Nitrianske krajové divadlo Kováčiková
Marka 06.11.1954 Inkognito Nitrianske krajové divadlo Kováčiková
Kristína 15.01.1955 Kristína Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Angela 05.05.1955 Panenské sľuby alebo Magnetizmus srdca Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Eva 02.07.1955 Chvost Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Lida 17.09.1955 Chirurg Platon Krečet Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Mahuliena 10.12.1955 Radúz a Mahuliena Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Flamminia, Fabriziova neter, vdova 04.02.1956 Zaľúbenci Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Mela 05.05.1956 Morálka pani Dulskej Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Lebedkinová 29.09.1956 Pozdná láska Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Čang-Hajtang 23.02.1957 Kriedový kruh Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Dievčatá z čajovne 23.02.1957 Kriedový kruh Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Magda 04.05.1957 Magda Burčová Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Lida Matysová 10.05.1958 Taká láska Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Darja 10.01.1959 Virineja Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Mária Antonovna 07.11.1959 Revízor Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Julka Valášková, priateľka Zuzky Omastovej 27.08.1949 Kozie mlieko Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Hedvička 13.10.1949 Dom u troch dievčatiek Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Mária Dorošenková, priateľka Táni 05.11.1949 Za druhým frontom Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Fatne 31.12.1949 Ruža zo Stambulu Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Snehová kráľovná 24.11.1949 Snehová kráľovná Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Julka, slúžka u Kováčov 21.01.1950 Vitézi a hrdinovia Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Máša, dedinské dievča 15.04.1950 Svadba v Malinovke Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Beluška, kozliatko 12.06.1950 Vlk, koza a kozliatka Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Katka, žena Dzedzinova 14.09.1950 Šarišské čudo Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Eržika 27.10.1950 Cigánsky barón Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Oxana Davyďuková 04.11.1950 Kalinový háj Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Marianna, Orgonova dcéra 14.11.1950 Tartuffe Slovenské divadlo Prešov Kováčiková
Nataša, chovankyňa ústavu M. Gorkého pre bezprízorných 20.01.1951 Začíname žiť Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Anna, furmanova žena 12.03.1951 Ukradnuté šťastie Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Jana Grahamová, žena Davida 29.09.1951 Tridsať strieborných Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Irena, slúžka u Holubových 27.10.1951 Ľudia z našej ulice Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Líška 01.12.1951 Koza rohatá Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Hanka 16.02.1952 Páva Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Anna Jaskrowiczová, dcéra bývalého veľkostatkára 28.06.1952 Hriech Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Milda Apse, mladá kolchozníčka 20.09.1952 Slovo majú ženy Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Šimková 31.01.1953 Mosty na východ Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Alenka 15.11.1952 Stretnutie s mladosťou Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Bačová, deputátnička 04.07.1953 Panský dvor Krajové slovenské divadlo Kováčiková
Účinkujú (recitujú) 22.04.1960 Víťazná myšlienka Krajové divadlo Nitra Kováčiková
Lauretta Sinceeová 17.12.1960 Z druhej strany pralesa Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Leonardova žena 07.05.1961 Krvavá svadba Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Marta Zimenová 15.12.1962 Výstrel nik nepočul Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Bálintová 02.04.1960 V tmavých horách pramene Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Magda 11.06.1960 U nás taká obyčaj Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Taťjana 17.09.1960 Hodina šťastia Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Naďa 05.03.1961 Nepriatelia Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Markíza Silvia z Rudého Oklimonu 07.05.1962 Tanec nad plačom Krajové divadlo Nitra Kováčiková-Müllerová
Sedliačky 3.12.1983 Najdúch Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
1.krčmárka 3.12.1983 Najdúch Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Poláčková 16.03.1984 Prvý, ktorý príde Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Klebetnice 04.12.1982 Zákon večnosti Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Laura 30.08.1969 Dundo Maroje Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Kráľovná 16.11.1969 Tri zlaté vlasy Deda Vševeda Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Druhá teta 25.06.1970 Rozprávky z Viedenského lesa Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Madame Sauvarelová 30.12.1970 Slečna z Maxima Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Frosja 15.05.1971 Hviezdy a patróny Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Kristína 02.03.1969 Akoby ten deň nechcel odísť. (Piknik) Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Katerina Ivanovna Verchovcevová 27.10.1967 Bratia Karamazovovci Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Zloducha 14.01.1968 Zhavranení bratia Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Snehová kráľovná 09.05.1968 Snehová kráľovná Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Filipka 12.11.1966 Tartuffe Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Augusta 28.05.1967 Meteor Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Birdie Hubbardová 09.10.1965 Líštičky Krajové divadlo Nitra Müllerová
Anna Rakúska 22.01.1966 Traja mušketieri Krajové divadlo Nitra Müllerová
Pani Bassettová 02.04.1966 Leto a dym Krajové divadlo Nitra Müllerová
Matka 2.10.1971 Glória Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Prvý kuchárik 3.10.1971 Klauniáda alebo O troch nenažrancoch Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Oľga 24.3.1972 Tri sestry Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Beatrice 14.01.1965 Pohľad z mosta Krajové divadlo Nitra Müllerová
Žena 14.01.1986 Človek pre všetky časy Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Eileen Midwayová 14.11.1964 Báječný ocko Krajové divadlo Nitra Müllerová
Viera 15.04.1965 Majitelia kľúčov Krajové divadlo Nitra Müllerová
Účinkujúci 29.08.1964 Kráčali v rokoch s rokmi dejiny Krajové divadlo Nitra Müllerová
Kata 22.11.1972 Statky - zmätky Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Ošetrovateľka 15.4.1973 V zajatí doby Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Hariet Stanleyová 18.10.1973 Muž, ktorý prišiel na večeru Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Teta Croceová Azzarová 22.6.1974 Sicílska komédia (Liola) Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Fialková 31.1.1976 Čaj u pána senátora Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Grófka Trhancová 4.4.1976 Bol raz jeden drak Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Aranka Mazúrová 17.6.1976 Meniny Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Marina 22.4.1978 Goldoniáda Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Ali Babová 28.1.1973 Sezam, otvor sa! Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Katarína 11.01.1964 Veľké ucho Krajové divadlo Nitra Müllerová
Rosava 07.03.1964 Strakonický gajdoš Krajové divadlo Nitra Müllerová
Magda 23.05.1964 Líšky, dobrú noc! Krajové divadlo Nitra Müllerová
Desdemona 02.03.1963 Othello Krajové divadlo Nitra Müllerová
Želmíra 04.05.1963 Šibal Geľo Krajové divadlo Nitra Müllerová
Alžbeta Proctorová 06.07.1963 Skúška ohňom Krajové divadlo Nitra Müllerová
Lili 06.10.1962 Hamlet nemá pravdu Krajové divadlo Nitra Müllerová
P. I. Pritykinová 29.3.1980 Barbari Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Škrňa 23.9.1979 Alenka v ríši divov Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Domáca 19.1.1980 Filmovanie v reále Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Žena Titusa Dudgeona 26.3.1982 Pekelník Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
Dedinčanky 26.6.1982 Fáma Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová

Tvorca

Tvorca Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
inšpícia 20.01.1951 Začíname žiť Krajové slovenské divadlo Kováčiková
inšpícia 16.02.1952 Páva Krajové slovenské divadlo Kováčiková
asistent réžie 15.4.1987 Don Juan Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
asistent réžie 9.9.1988 Mŕtve duše Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová
asistent réžie 19.11.1988 Tartuffe Divadlo Nová scéna, Bratislava Müllerová