Sýkorová Mária

Meno:  Sýkorová Mária
Pohlavie:  žena
Miesto narodenia:  Světlá nad Sázavou, okr. Havlíčkův Brod
Miesto úmrtia:  Brno
Povolanie:  herečka

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Kopecká, žena sedliaka Kopeckého 04.10.1921 Otec Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Soukupová 05.10.1921 Smery života Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Pani Katerina Šestáková 09.10.1921 Podpaľačova dcéra Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Tekla 10.10.1921 Ženba Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Marie 18.10.1921 Novomanželia Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Lízalka 27.10.1921 Mariša Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Marianna 14.11.1921 Nora Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Anna 29.12.1921 Chudobná rodina Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmannová
Sokolová 01.10.1921 Inkognito Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmanová
Barbora Andrejevna Mišurina 02.10.1921 Zajac Slovenské národné divadlo, Bratislava Pochmanová
Akulína Ivanovna 8.1.1946 Meštiaci Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Chyžná, na 13. poschodí hotela "Moskva" 09.02.1949 Volá vás Tajmýr Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Terezka 19.5.1949 Atentát Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Brambergrová 06.01.1929 Dom u troch dievčatiek Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Madame Delarnuelle 11.5.1929 To nepoznáte slečnu Suzy Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Aurora Leclapierová 19.1.1930 Manžel šibal Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Šulička 10.5.1930 Pravda víťazí Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Madame Chaponeau 31.12.1929 Soňa Romanovna Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Maria Ducrotová 4.9.1929 Je Mary Duganová vinná? Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Svíčková 21.10.1930 Krutohlavci Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Lona 9.10.1929 Peniaze ležia na ulici Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Zuza Javorová 30.10.1929 Ženský zákon Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Sl. Julia Tesmanová 24.11.1929 Hedda Gablerová Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Veronika 27.11.1929 Jedenáste prikázanie Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Lízalka 02.03.1930 Mariša Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Tetka 15.03.1930 Posledná symfónia Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Cohenová 16.03.1930 Trikrát svadba Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Mama Dieffenbronnová 10.04.1930 Medové týždne Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Amalia 22.4.1930 Cudný don Juan Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Babeta Montpépinová 19.6.1930 Kontrolór spacích vagónov Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Spoločnica 16.4.1930 Tanček panny Márinky Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Slečna Bourneová 16.09.1930 Polnočný vlak Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Marta Owenová 27.09.1930 Anna Christie Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Karla 07.10.1930 Zabitý Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Madeleine Petrovna, grófka Gelcerová 31.10.1930 V agónii Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Vdova Cordierová 22.11.1930 Koráb Tenacity Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Kofránková 09.12.1930 Hrnček šťastia Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani predsedníčka spolku "Humanitas" 09.01.1931 Jožko Púčik a jeho kariéra Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Susedka 13.2.1931 Hlúpy Jano medzi čertami Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Signora Palpiti 31.12.1930 Zlý duch Lumpaci vagabundus Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Zametačka 07.02.1931 Fabrika mladosti Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Kňažná Anhaltská 21.2.1931 Veľká Katarína Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Janková 7.3.1931 Pre tatíčka prezidenta Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Stará pani Matušová 13.03.1931 Päsť Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Honorina 03.09.1931 Malajský šíp Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Angela Lyntonová 05.09.1931 Sex-appeal Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Kojná 19.9.1931 Julietta si kúpi dieťa Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Ptáčková 30.09.1931 Búrka v pohári Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Hilda 22.11.1931 Všetko pre Marion Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Hulčová 28.12.1931 Kotrmelce mladosti Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Madam Starkveder 24.02.1932 Vlčie duše Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Anna Waltrová 27.02.1932 Sacherova torta Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Lady Anne 03.12.1931 Alžbeta Anglická Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Honorina 17.09.1932 Fanny (Malajský šíp II. diel) Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Marfa Ignatievna Kabanová 30.09.1932 Búrka Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Mrs. Stanton 11.10.1932 Rozum rodiny Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Jajáková 18.10.1932 Gentleman Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Kvašňa 22.11.1932 Na dne Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Expedientka 01.12.1932 Pohoršenie vo svätofloriánskej doline Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Henrietta 12.2.1933 Cigánča Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Gabriela 17.2.1933 R.H. inžinier Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Vojvodkyňa z Berwicku 19.2.1933 Vejár lady Windermerovej Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Klára Vasiljevna 14.3.1933 Strach Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pi. Zlatošová 4.4.1933 Ohnivý vták Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Muknšnáblová von Weissengrün 31.08.1932 Kondelík a Vejvara Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Capková 31.8.1933 Dobrodružstvo pri obžinkách Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Artamanova Angina Pavlovna 22.9.1933 Tisíce mrzutostí Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
1. striga 14.10.1933 Macbeth Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Stana 01.12.1933 Láska v prístave Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Dorka 16.12.1933 Alžbeta Browningová Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Bačková 28.10.1933 Blúznivci Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Hortenzia Modzinská 09.02.1934 Šťastie od zajtra Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Celestína Bruneau 15.02.1934 Lekárnik Bourrachon Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Šarlota Ivanovna 03.03.1934 Višňový sad Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Stará mama 15.03.1934 Rozumieme si...? Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pi. Hunterová 28.03.1934 Biely orgován Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Lebenbaumová 20.09.1934 Čistá rasa Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Mariša Pavlaňová 03.10.1934 Pytliakova žena Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Oľga Pavlovna 23.10.1934 Cudzie dieťa Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Saveta 28.10.1934 Milica Nikoličová Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Spirinica 14.12.1934 Národný poslanec Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Rozália 10.01.1935 Človek, zviera a cnosť Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Matka 11.4.1935 Machinal Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Sára Blumová 10.9.1935 Konkurencia Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Sajha 05.10.1935 Najdúch Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Mary 23.10.1935 Ľudia v bielom Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Sarah Moorside 13.11.1935 Môže sa stať i v najlepšej rodine Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Mary 14.12.1935 Bankinghouse Khuvich and Company Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Hattie 10.03.1936 Čierna veža Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Lídia Petróvna Gärjunóva 27.11.1935 Portrét Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Anna Andrejevna 24.3.1936 Revízor Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pi. Brambergerová 14.09.1935 Dom u troch dievčatiek Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Matilda Slamková 5.9.1936 Maturita Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Lautskaja 1.10.1936 Kvetnatá cesta Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Mara 28.10.1936 Statky - zmätky [prvá obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Anna Antonovna Atujeva 20.2.1937 Krečinskij sa žení Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Rileyová 20.3.1937 Veselo sa točíme dokola Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Bučanová 27.4.1937 Hora volá Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani radcová 04.09.1937 Vzbura v rodine Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Starena 25.09.1937 Herodes a Herodias Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Stará herečka 09.12.1937 Divadlo bude žiť! Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Cohenová 31.12.1937 Trikrát svadba Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Viktoria 22.01.1938 Veľkomožní páni Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Zuza Chmeľková 03.05.1938 Hrdina Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Marta Kubásková 3.4.1937 Princ a Jano Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Sokolová 15.09.1938 Inkognito Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Mara 04.10.1938 Statky - zmätky [druhá obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Totka Meranka 11.12.1948 Rok na dedine Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Zuza Javorová 2.12.1944 Ženský zákon [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Stareny 15.3.1947 Neužitočné ústa Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Meropa Davidovna Murzavecká 08.02.1947 Vlci a ovce Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani A. 13.9.1947 Nezabudni Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Oľga Pavlovna 7.7.1945 Cudzie dieťa Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Marfa Petrovna 29.9.1945 Ruskí ľudia Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Matka 27.4.1946 Básnik a smrť Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Pani Dudgeonová 7.9.1946 Pekelník Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Chova Anny, kňažnej Viazemskej 4.1.1947 Ivan Hrozný Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Striga 14.6.1947 Kde bolo, tam bolo Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Starká s dieťaťom 7.11.1947 Kremeľský orloj Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Predavačka bábik 7.11.1947 Kremeľský orloj Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Praskovija 6.12.1947 Žaloba proti neznámemu Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
I. časť: Baba 31.1.1948 Smrť Jánošíkova Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Kňažná 29.6.1949 Útrapy z rozumu Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Jeho babička 15.10.1949 Lampáš Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Sofja Ivanovna Žurinová 13.5.1950 Šťastie Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Fedosija 17.06.1950 Poslední Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Capková 23.4.1936 Dobrodružstvo pri obžinkách [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Akulina Ivanovna, žena majetného meštiaka 06.11.1948 Meštiaci Slovenské divadlo Prešov Sýkorová
Bosorka Radula 29.10.1932 Zlatovlasá Mahulienka a zakliaty princ Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová
Kristýna 17.9.1924 Láska bdie Východoslovenské národné divadlo (1924 - 1930 Sýkorová
Zuza Javorová 31.5.1941 Ženský zákon Slovenské národné divadlo, Bratislava Sýkorová