Kusenda Ján

Meno:  Kusenda Ján
Pohlavie:  muž
Miesto narodenia:  Bošáca
Povolanie:  herec

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Poštár 4.11.1989 Lúčna harfa Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Nestor 30.1.1988 Troilos a Kressida Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Prvý neznámy 24.11.1984 Zojkin byt Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Gojimír 26.01.1985 Knieža Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Krajčír 11.10.1985 Nahý kráľ Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
2. muž 11.10.1985 Nahý kráľ Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Trifon 07.12.1985 Ja, stará mama, Iliko a llarion Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Vajsábel 08.02.1986 Proso Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Krajčírsky majster 07.06.1986 Meštiak šľachticom Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Sudca 12.5.1984 Cenciovci Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Sciculla 5.2.1983 Impresário zo Smyrny Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Prvý malomocný 26.3.1983 Biela nemoc Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Prvý profesor 26.3.1983 Biela nemoc Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Anton 24.10.1970 Dom so siedmimi balkónmi Krajové divadlo Nitra Kusenda
Druhý dôstojník 13.03.1971 Optimistická tragédia Krajové divadlo Nitra Kusenda
Frgov 26.06.1971 Milionár Krajové divadlo Nitra Kusenda
Servitius 11.10.1969 Neznámy Krajové divadlo Nitra Kusenda
Sudca Omar Gaffney 08.11.1969 Harvey Krajové divadlo Nitra Kusenda
Mešťania a Žobráci 17.01.1970 Malé námestie Krajové divadlo Nitra Kusenda
Prvý muž 10.04.1970 Búrka Krajové divadlo Nitra Kusenda
Juraj 26.10.1968 Matka Krajové divadlo Nitra Kusenda
Roy 21.12.1968 Čudný pár Krajové divadlo Nitra Kusenda
Galo 15.03.1969 Smrť Ďurka Langsfelda Krajové divadlo Nitra Kusenda
John 17.05.1969 Luhárka Krajové divadlo Nitra Kusenda
Pop 18.12.1998 Fidlikant na streche Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Tatarov 28.10.1967 Vpád Krajové divadlo Nitra Kusenda
Mládenci 13.01.1968 Pani úsvitu Krajové divadlo Nitra Kusenda
Diktátorská garda, Mexický ľud 17.02.1968 Kat a blázon Krajové divadlo Nitra Kusenda
Peter Austen 27.04.1968 Signál k vražde Krajové divadlo Nitra Kusenda
Vladimirov 15.06.1968 Golemanov Krajové divadlo Nitra Kusenda
Lörinczke 3.3.2001 Rodina Tótovcov Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Wenzel von Nachtheim 3.9.1988 Katarínka z Heilbronnu Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Doktor 17.2.1989 Smútok pristane Elektre Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Kleomenes 29.4.1989 Zimná rozprávka Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Brian Cartwright 27.11.1965 Večer príde vrah Krajové divadlo Nitra Kusenda
Porthos 22.01.1966 Traja mušketieri Krajové divadlo Nitra Kusenda
Kubš 24.03.1966 Vyrozumenie Krajové divadlo Nitra Kusenda
Lekár 25.06.1966 Kto zachráni cowboya? Krajové divadlo Nitra Kusenda
Bournisien 24.09.1966 Pani Bovaryová Krajové divadlo Nitra Kusenda
Šerif 26.11.1966 Túžba pod brestami Krajové divadlo Nitra Kusenda
Šľachtic 18.02.1967 Štyridsať omylov Herodesových Krajové divadlo Nitra Kusenda
Prvý herec 03.06.1967 Mohérový pléd Krajové divadlo Nitra Kusenda
Prodan Barata 29.11.1975 Veštec Krajové divadlo Nitra Kusenda
Lazarov 18.12.1976 Táto malá zem Krajové divadlo Nitra Kusenda
Tony 14.01.1965 Pohľad z mosta Krajové divadlo Nitra Kusenda
Kováč 13.11.1971 Porucha vo vysielaní Krajové divadlo Nitra Kusenda
Kuchár 21.10.1972 Aristokrati Krajové divadlo Nitra Kusenda
Farár 19.5.1973 Zurabája alebo Epitaf pre živého Krajové divadlo Nitra Kusenda
Nosič 23.11.1974 Starý Nový rok Krajové divadlo Nitra Kusenda
Turanský 25.1.1975 Pred brieždením Krajové divadlo Nitra Kusenda
Dôstojník osobnej stráže 18.3.1978 Mária Stuartová Krajové divadlo Nitra Kusenda
Arnold Makepiece 14.11.1964 Báječný ocko Krajové divadlo Nitra Kusenda
Padrón Vincenzo 11.02.1965 Škriepky v Chiozze Krajové divadlo Nitra Kusenda
Plukovník Pickering 29.04.1965 Pygmalion Krajové divadlo Nitra Kusenda
Účinkujúci 29.08.1964 Kráčali v rokoch s rokmi dejiny Krajové divadlo Nitra Kusenda
Oskar 10.11.1973 Načasované šťastie Krajové divadlo Nitra Kusenda
Folletto 8.12.1973 Prefíkaná vdova Krajové divadlo Nitra Kusenda
Farár 2.3.1974 Návšteva starej dámy Krajové divadlo Nitra Kusenda
Ošetrovateľ 21.9.1974 Deň oddychu Krajové divadlo Nitra Kusenda
Tretí mešťan 21.6.1975 Zabudnúť na Herostrata! Krajové divadlo Nitra Kusenda
Kapitán ZNB 2.10.1976 Pohľadnica z Benátok Krajové divadlo Nitra Kusenda
Sudca 12.3.1977 Oko za oko Krajové divadlo Nitra Kusenda
Kazateľ 5.5.1977 Tanec myší Krajové divadlo Nitra Kusenda
Ujo Dobrák 9.6.1978 Zostupujúci Orfeus Krajové divadlo Nitra Kusenda
Štefan Bohdan 20.10.1978 Pozor na anjelov Krajové divadlo Nitra Kusenda
Kráľ 15.12.1978 Popoluška Krajové divadlo Nitra Kusenda
Baltazár 16.3.1979 Romeo a Júlia Krajové divadlo Nitra Kusenda
Účinkujúci 22.6.1979 Vďaka vám... ! Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Jakov 26.1.1980 Čajka Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Kováč 07.11.1963 Drak je drak alebo Ako Žužličania k rozumu prišli Krajové divadlo Nitra Kusenda
Magister Coquet 11.01.1964 Veľké ucho Krajové divadlo Nitra Kusenda
Kodera 07.03.1964 Strakonický gajdoš Krajové divadlo Nitra Kusenda
Benjamín Beaurevers 02.05.1964 Idiotka Krajové divadlo Nitra Kusenda
Horst Storch 03.03.1962 Antigona a tí druhí Krajové divadlo Nitra Kusenda
Pán v Kaviarni, Nočný vták, Barytonista, Autobusový cestujúci, Folklórny zvukár, Pyrotechnik, Liftboy 7.2.1981 Koza Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Anglický ocko, Smetiar, Chodec, Šenkár, Český turista, Filmový cestujúci, Gondoliér, Zaslúžilý režisér, Režisér v televarieté, 7.2.1981 Koza Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Chyžná 14.11.1981 Fantázia Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
CHÓR: Stredný 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
TRAJA MUZIKANTI: Strýco Jano 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
TRAJA MUZIKANTI: Strýco Gloznek 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
O MANDULI: Žandár 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
O VILME: Vojak 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
O ROZARKE: Vendel 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Eunuch 13.6.1987 Eunuch Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Herold Penniman 17.12.1960 Z druhej strany pralesa Krajové divadlo Nitra Kusenda
Nevestin otec 07.05.1961 Krvavá svadba Krajové divadlo Nitra Kusenda
Fiodor 13.10.1962 Krečinskij sa žení Krajové divadlo Nitra Kusenda
Dóža 02.03.1963 Othello Krajové divadlo Nitra Kusenda
Antal Potocký 04.05.1963 Šibal Geľo Krajové divadlo Nitra Kusenda
Hathorne 06.07.1963 Skúška ohňom Krajové divadlo Nitra Kusenda
George Page 01.03.1958 Veselé panie z Windsoru Krajové divadlo Nitra Kusenda
John Rugby 01.03.1958 Veselé panie z Windsoru Krajové divadlo Nitra Kusenda
Gratiano 9.4.1955 Othello Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Šerif Thomas 25.06.1960 Obchodník s dažďom Krajové divadlo Nitra Kusenda
Veliteľ výpravy 21.12.1957 Hriešna svätica Krajové divadlo Nitra Kusenda
Krstný 26.06.1958 Kubo Krajové divadlo Nitra Kusenda
Michej 14.09.1957 Táňa Krajové divadlo Nitra Kusenda
Tolkoš 04.04.1959 Demokrati Krajové divadlo Nitra Kusenda
Pascu 27.06.1959 Hviezda bez mena Krajové divadlo Nitra Kusenda
Atlét 23.11.1957 Strieborný mesiac Krajové divadlo Nitra Kusenda
Riaditeľ 20.09.1958 Tretie želanie Krajové divadlo Nitra Kusenda
Juro Omasta 26.11.1949 Kozie mlieko Dedinské divadlo Kusenda
Tomáš Oravec 10.04.1950 Na druhý breh Dedinské divadlo Kusenda
Drotár Miško 26.11.1949 Drotár Miško Dedinské divadlo Kusenda
Mesiac 26.11.1949 Drotár Miško Dedinské divadlo Kusenda
Nikolaj 29.09.1956 Pozdná láska Krajové divadlo Nitra Kusenda
Sedliak Doudera 06.12.1956 Sedliacka láska Krajové divadlo Nitra Kusenda
Básnik 23.02.1957 Kriedový kruh Krajové divadlo Nitra Kusenda
Maťo 04.05.1957 Magda Burčová Krajové divadlo Nitra Kusenda
Schulz 04.11.1950 Nemci Slovenské komorné divadlo Martin (26.1.1944 - 31.12.1950) Kusenda
Primátor 06.10.1957 Princezná Púpavienka Krajové divadlo Nitra Kusenda
Tošek 10.05.1958 Taká láska Krajové divadlo Nitra Kusenda
Hlavný 10.05.1958 Taká láska Krajové divadlo Nitra Kusenda
Antip 10.01.1959 Virineja Krajové divadlo Nitra Kusenda
Luka Lukič Chlopov 07.11.1959 Revízor Krajové divadlo Nitra Kusenda
Jozef Lippi 28.01.1960 Husári Krajové divadlo Nitra Kusenda
Benko 02.04.1960 V tmavých horách pramene Krajové divadlo Nitra Kusenda
Halena 01.10.1960 Tretia sestra Krajové divadlo Nitra Kusenda
Melón 11.02.1961 Ako Janko Hraško prehnal leňochov Krajové divadlo Nitra Kusenda
Jagodin 05.03.1961 Nepriatelia Krajové divadlo Nitra Kusenda
Pavol 08.07.1961 Vojna v nebi Krajové divadlo Nitra Kusenda
Edward Wilson 07.10.1961 Ostrov Afrodity Krajové divadlo Nitra Kusenda
Andrej Razmiotnov 02.12.1961 Jarné prívaly Krajové divadlo Nitra Kusenda
Aristid Kráľ 07.05.1962 Tanec nad plačom Krajové divadlo Nitra Kusenda
Rotmajster Pelikán 28.03.1953 Prísaha Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Gajdošík 13.06.1953 Jánošík Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Cleant 21.09.1950 Tartuffe Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Chlalabuda, predseda "Pomoci deťom" 07.11.1953 Začíname žiť Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Gacek, ich gazda 04.10.1953 Najdúch Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Stameskin 27.03.1954 Muž s puškou Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Komisár pre kurivo 27.03.1954 Muž s puškou Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Účinkujú: 17.02.1954 Škandál v obrazárni Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Pôrodník 21.11.1987 Noc na zamrznutom jazere Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Prezident 21.11.1987 Noc na zamrznutom jazere Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Juro Omasta, bohatý gazda 28.11.1949 Kozie mlieko Slovenské komorné divadlo Martin (26.1.1944 - 31.12.1950) Kusenda
Fray Hieronymo 24.10.1953 Filip II. Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Major Zavjalov 07.01.1952 Povolanie Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Lakota, richtár 31.03.1952 Tvrdohlavá žena Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Dospelí: Kapitán Stiefel 23.6.1983 Jarné prebudenie Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Dospelí: Doktor Brausenprach 23.6.1983 Jarné prebudenie Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Komorník Milfordovej 09.10.1954 Úklady a láska Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Dôstojníci štábu okruhu, dôstojníci, seržanti a vojaci pluku 05.10.1952 V našom pluku Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Kapitán Novák 7.5.1955 Búrlivé leto Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Oront, Horácov otec 23.10.1955 Škola žien Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Dr. Werner, hlavný prokurátor 5.1.1956 Diabolský kruh Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Jeroným 11.3.1956 Ján Hus Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Čan Chaj, nakladač v prístave 1.4.1952 Bojujúca Kórea Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Jozef Hruška 14.12.1950 Ľudia z Viktorky Slovenské komorné divadlo Martin (26.1.1944 - 31.12.1950) Kusenda
Domovník 15.02.1951 Profesor Poležajev Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Červenogvardejci 15.02.1951 Profesor Poležajev Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Anton Váňa, chovanec ústavu M. Gorkého pre bezprízorných 29.03.1951 Začíname žiť Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Florián, predseda súd. senátu 09.05.1951 Duchcovský viadukt Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Maxim Zoria 15.10.1951 Kalinový háj Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Robotníci 19.12.1953 Srdce plné radosti Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Douglas, minister vojny 12.06.1954 Bancroftovci Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Rodionov 5.12.1954 Port Artur Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Predseda kolchozu 30.12.1954 Jarné vody Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
Sluha u Krutického 25.10.1980 Aj múdry schybí Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Druhý sused 14.6.1980 Jej pastorkyňa Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Kornij 19.10.1979 Faraóni Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Dr. Epštejn 21.3.1981 Belasé kone na červenej tráve Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Podnikový lekár 28.2.1987 Byt Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Nočný strážnik 28.2.1987 Byt Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Starček, Hostinský, Lokaj, Zriadenec, Hlavný 25.10.1986 Hviezdy nad hlavou, v očiach slzy Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Kardináli 20.3.1982 Omyl chirurga Moresiniho Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Severus 19.5.1983 Herodes a Herodias Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Dospelí: Školník Omasta 23.6.1983 Jarné prebudenie Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Tmavý chór 23.6.1983 Jarné prebudenie Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Kuchárka 14.11.1981 Fantázia Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Gazdiná 14.11.1981 Fantázia Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Neznámy buldog 14.11.1981 Fantázia Divadlo Andreja Bagara v Nitre Kusenda
Účinkujú (recitujú) 22.04.1960 Víťazná myšlienka Krajové divadlo Nitra Kusenda
5. Kto ku vreciam? Strojník 17.02.1954 Škandál v obrazárni Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda
8. Ja nie, to ty. Piaty 17.02.1954 Škandál v obrazárni Armádne divadlo Martin (6.10.1951 - 4.10.1957) Kusenda

Tvorca

Tvorca Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
inšpícia 27.10.1949 Vojnarka Dedinské divadlo Kusenda