Augustovičová Hilda

Meno:  Augustovičová Hilda
Pohlavie:  žena
Miesto narodenia:  Budmerice
Vzdelanie:  Absolvent DF VŠMU odboru herectvo v roku 1959
Povolanie:  herečka riaditeľka divadla

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Grófka II. 17.2.1995 Pacho sa vracia Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Ošetrovateľka 27.10.1990 Zlatí chlapci Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Žena 9.2.1991 Smrť obchodného cestujúceho Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Druhá žena 14.12.1996 Plánka Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Bohovia: Athéna 15.1.1983 Trójanky Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Matka 24.10.1970 Dom so siedmimi balkónmi Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Pepita 06.05.1971 Veno pre Lauru Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Starostová 26.06.1971 Milionár Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Ruth Kellyová 08.11.1969 Harvey Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Petra 21.02.1970 "...a teraz ste ho zabili vy!" Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Glaša 10.04.1970 Búrka Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Rosina 02.11.1968 Tridsať sekúnd lásky Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Snehová kráľovná 24.01.1969 Snehová kráľovná Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Eva 15.03.1969 Smrť Ďurka Langsfelda Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Rosemary 21.06.1969 Piknik Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Rifka 18.12.1998 Fidlikant na streche Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Fruma-Sára 18.12.1998 Fidlikant na streche Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Druhá čarodejnica 27.3.1999 Macbeth Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Gianetta 02.09.1967 Nemý rytier Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Účinkujúci 28.10.1967 Vpád Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Jacqueline 02.12.1967 Tri letušky v Paríži Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Dievčatá 13.01.1968 Pani úsvitu Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Juanilla 17.02.1968 Kat a blázon Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Sally Thomasová 27.04.1968 Signál k vražde Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Ilijevová 15.06.1968 Golemanov Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Juno 28.05.1966 Nebo na zemi Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Dievča 26.11.1966 Túžba pod brestami Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Beta 08.04.1967 Statky - zmätky Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Pena, jeho žena 29.11.1975 Veštec Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Katarína 30.1.1981 Aj my môžeme byť šťastné (Útek) Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Indiáni 11.6.2004 Peter Pan Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Hrajú 8.4.2005 Svätenie jari Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Vanda 13.11.1971 Porucha vo vysielaní Krajové divadlo Nitra Augustovičová
dr. Plná 29.1.1972 Žobrácke dobrodružstvo Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Jekaterina 27.10.2006 Divotvorný hrniec Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Ňurka 21.10.1972 Aristokrati Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Elena 25.11.1972 Košieľka Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Anna Romanovna 23.11.1974 Starý Nový rok Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Tatiana Nikolajevna 23.10.1976 Muž a žena Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Riečanová 15.6.1979 Pomocník Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Dáma v čiernom 9.11.2007 Statky - zmätky Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Pani 29.10.1964 Periféria Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Orsetta 11.02.1965 Škriepky v Chiozze Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Pani Eynsford Hillová 29.04.1965 Pygmalion Krajové divadlo Nitra Augustovičová
2. herečka, tiež Šťastena, Smutný tovariš, Anastázia, Laura, Katarínka, Žena z obecenstva 28.4.1973 Lumpacivagabundus alebo Vandrácky trojlístok Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Lili 10.11.1973 Načasované šťastie Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Makarská 22.12.1973 Starší syn Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Claire 2.3.1974 Návšteva starej dámy Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Jeho žena 12.10.1974 Muž ako muž Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Vdova Begbicková 12.10.1974 Muž ako muž Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Klementína 21.6.1975 Zabudnúť na Herostrata! Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Faidra 28.2.1976 Faidra Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Helena 5.11.1977 Súkromná vec Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Lady Torrancová 9.6.1978 Zostupujúci Orfeus Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Canina 19.1.1979 Volpone Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Krčmárka 07.11.1963 Drak je drak alebo Ako Žužličania k rozumu prišli Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Eva 04.01.1964 Na každej ceste križovatka Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Lesana 07.03.1964 Strakonický gajdoš Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Mária Beaureversová 02.05.1964 Idiotka Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Slúžka 07.05.1961 Krvavá svadba Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Emília Marty 13.04.1963 Vec Makropulos Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Tituba 06.07.1963 Skúška ohňom Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Fani 01.10.1959 Angela Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Katarína Lebedová 28.02.1951 Tvrdohlavci Dedinské divadlo Augustovičová
Drahuša 16.09.1952 Soľ nad zlato Dedinské divadlo Augustovičová
Agrafena Kondratievna 11.09.1952 Bankrot Dedinské divadlo Augustovičová
Vilma Veselá 29.03.1953 Mosty (na východ) Dedinské divadlo Augustovičová
Milka 29.03.1953 Mosty (na východ) Dedinské divadlo Augustovičová
Rotmajstrova žena 07.11.1959 Revízor Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Bufetárka 03.12.1960 Hľadanie v oblakoch Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Jana 03.12.1960 Hľadanie v oblakoch Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Tatiana 05.03.1961 Nepriatelia Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Sekretárka 08.07.1961 Vojna v nebi Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Kitty 07.10.1961 Ostrov Afrodity Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Kolchozníčky 02.12.1961 Jarné prívaly Krajové divadlo Nitra Augustovičová
Anna 14.05.1951 Otec Dedinské divadlo Augustovičová
Mlynárka 05.03.1954 Huncút Klinko Dedinské divadlo Augustovičová
Ľudmilka 05.03.1954 Huncút Klinko Dedinské divadlo Augustovičová
Xénia Orlovová 04.10.1950 Zemiakový ker Dedinské divadlo Augustovičová
Manefa 25.10.1980 Aj múdry schybí Divadlo Andreja Bagara v Nitre Augustovičová
Yuki 09.02.1959 Lampiónová slávnosť Vysoká škola múzických umení v Bratislave Augustovičová
Grande dame, vlastne Aglaja Nikolajevna, suseda svojich susedov v spoločnom byte 06.05.1959 Dve svokry alebo Všetko ako vo vaudeville Vysoká škola múzických umení v Bratislave Augustovičová
Mara 09.05.1950 Ženský zákon Dedinské divadlo Augustovičová
Lisaura 24.02.1962 Spievajúce Benátky Krajové divadlo Nitra Augustovičová-Bóková
Adela 07.05.1962 Tanec nad plačom Krajové divadlo Nitra Augustovičová-Bóková
Mirandolína, krčmárka 21.03.1954 Pani krčmárka Dedinské divadlo Augustovičová-Vrbková
Zmijuška, vnučka Baby Jagy-Kostelej nohy 26.02.1955 Smelý Ivasik Dedinské divadlo Vrbková
Beta 09.03.1955 Surovô drevo Dedinské divadlo Vrbková