Slabejová Božena

Meno:  Slabejová Božena
Pohlavie:  žena
Miesto narodenia:  Slavičín, okr. Zlín
Miesto úmrtia:  Nitra
Povolanie:  herečka

Postavy

Rola Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
Prvé dievča 1.2.1941 Prievan Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Kata 4.9.1943 Matka Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Jessika 27.1.1943 Čierna veža Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Rosina 20.9.1941 Kytica ruží Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Ľuboslava 5.9.1942 Úsvit Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Oľga 3.10.1942 Pre šťastie Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Elvíra 17.10.1942 Don Juan Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Zelma 12.11.1942 Pozor na maliara Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Katka 2.1.1943 Ulica spieva Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Regina Engstrandová 30.01.1943 Strašidlá Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Helena Previlleová 18.2.1943 Tieň Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Glay 18.9.1942 Grand hotel Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Zuzka 19.1.1941 Žltá orchidea! Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Helena 27.9.1941 Strieborné krídla Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Dáma 22.11.1941 On a jeho cisár... Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Dodo 29.11.1941 Veselá vdova Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Oľga 29.11.1941 Veselá vdova Slovenské ľudové divadlo Mrázková
Betsy 28.2.1951 Divoký západ Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Ivone 9.10.1943 Bábika pre šťastie Slovenské ľudové divadlo Slabejová
Gizela 2.12.1943 Záletníci Slovenské ľudové divadlo Slabejová
Lisarda 5.1.1944 Sedliak svojím pánom Slovenské ľudové divadlo Slabejová
Blanca 19.2.1944 More a nebo Slovenské ľudové divadlo Slabejová
Katarína Creeková 4.11.1989 Lúčna harfa Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Darja Petrovna 10.12.1988 Psie srdce Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Pondrková 21.11.1987 Noc na zamrznutom jazere Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Stará mama 19.3.1988 Modrý vták Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Mária Nikiforovna 24.11.1984 Zojkin byt Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Xénia 07.12.1985 Ja, stará mama, Iliko a llarion Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Gunišová 08.02.1986 Proso Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Doriméne 07.06.1986 Meštiak šľachticom Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
MYTILÉNY: Kupliarka 10.03.1984 Perikles, kráľ tyrský Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
MYTILÉNY: Chór. Účinkujú: všetci účinkujúci 10.03.1984 Perikles, kráľ tyrský Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
ŠÁNDOROVČANIA: Anula 16.6.1984 Libero Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Bohovia: Athéna 15.1.1983 Trójanky Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Agroteleutia 16.01.1971 Chvastúň Krajové divadlo Nitra Slabejová
Stará žena 13.03.1971 Optimistická tragédia Krajové divadlo Nitra Slabejová
Sabina 06.05.1971 Veno pre Lauru Krajové divadlo Nitra Slabejová
Maslarská 26.06.1971 Milionár Krajové divadlo Nitra Slabejová
Pani Ethel Chauvenetová 08.11.1969 Harvey Krajové divadlo Nitra Slabejová
Chanelová 21.02.1970 "...a teraz ste ho zabili vy!" Krajové divadlo Nitra Slabejová
Marfa Ignatievna Kabanovová 10.04.1970 Búrka Krajové divadlo Nitra Slabejová
Raluca Filimonová 16.05.1970 Človek, ktorý videl smrť Krajové divadlo Nitra Slabejová
Eleonóra 02.11.1968 Tridsať sekúnd lásky Krajové divadlo Nitra Slabejová
Atamanka 24.01.1969 Snehová kráľovná Krajové divadlo Nitra Slabejová
Slečna Peticktonová 17.05.1969 Luhárka Krajové divadlo Nitra Slabejová
Irma 21.06.1969 Piknik Krajové divadlo Nitra Slabejová
Pesja 18.12.1998 Fidlikant na streche Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Demidievna 28.10.1967 Vpád Krajové divadlo Nitra Slabejová
Abatiša 17.02.1968 Kat a blázon Krajové divadlo Nitra Slabejová
Adelaida Brucknerová 16.2.1996 Mačacia hra Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Brigita 3.9.1988 Katarínka z Heilbronnu Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Starý čas 29.4.1989 Zimná rozprávka Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Anjel 27.10.1973 Jánošík abo Na skle maľované Krajové divadlo Nitra Slabejová
SEANSA MÁGIE ČIERNEJ : Predseansa v hoteli Útulok. Kamila Zúziková 29.01.1967 Fakírom na hodinu TATRA REVUE Slabejová
SEANSA MÁGIE RUŽOVEJ : Všetko ide ako vo sne alebo Keď hypnóza zaberie. Kamila Zúziková 29.01.1967 Fakírom na hodinu TATRA REVUE Slabejová
SEANSA MÁGIE RUŽOVEJ : Spomienkový tranz Zúzikovcov. Kamila Zúziková 29.01.1967 Fakírom na hodinu TATRA REVUE Slabejová
Smrť 7.12.2001 Grék Zorba Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
PRVÁ ČASŤ. 2. POZEMSKÝ RAJ. Babka 20.02.1966 Adamovo rebro TATRA REVUE Slabejová
PRVÁ ČASŤ. 4. DOBA KAMENNÁ. Šansonierka 20.02.1966 Adamovo rebro TATRA REVUE Slabejová
PRVÁ HODINA - PRVÝ DIEL. 4. ZÍSKAVAJME VALUTY. Pracovný aktív zástupcov spoločenských organizácií. Zástupkyňa ČEDOK-u 05.06.1966 Hovoríme viacerými jazykmi TATRA REVUE Slabejová
DRUHÁ HODINA - DRUHÝ DIEL. 11. ČO SOM VIDEL V ČSSR. Redakčná porada so zástupcami švajčiarskej tlače. Druhý redaktor 05.06.1966 Hovoríme viacerými jazykmi TATRA REVUE Slabejová
Anna 30.1.1981 Aj my môžeme byť šťastné (Útek) Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Tetka Gena 30.5.1975 Rozprávka o baraniciach Krajové divadlo Nitra Slabejová
PRVÁ ČASŤ. HAUSMAJSTERS VOICE. Príhovor domovníčky. Domovníčka 13.11.1965 Na štátne trovy [obnovená premiéra 13.11.1965] TATRA REVUE Slabejová
DRUHÁ ČASŤ. ZÁVEREČNÉ SLOVO. Účinkujúca 13.11.1965 Na štátne trovy [obnovená premiéra 13.11.1965] TATRA REVUE Slabejová
PRVÝ POLČAS. 3. ČO SA KOMU PÁČI... Žofia 12.12.1965 Slovo majú ženy TATRA REVUE Slabejová
DRUHÝ POLČAS. 3. JULČA. Pokojná 12.12.1965 Slovo majú ženy TATRA REVUE Slabejová
DRUHÝ POLČAS. 7. TAJOMSTVO KANCELÁRIE. Pokladníčka 12.12.1965 Slovo majú ženy TATRA REVUE Slabejová
Raisa Pavlovna Gurmyžská 23.10.1971 Les Krajové divadlo Nitra Slabejová
Fefela 21.10.1972 Aristokrati Krajové divadlo Nitra Slabejová
Babička 25.11.1972 Košieľka Krajové divadlo Nitra Slabejová
Zajacová 19.5.1973 Zurabája alebo Epitaf pre živého Krajové divadlo Nitra Slabejová
Suseda 20.4.1974 Dom pre najmladšieho syna Krajové divadlo Nitra Slabejová
Svokra 23.11.1974 Starý Nový rok Krajové divadlo Nitra Slabejová
Mamuška 25.1.1975 Pred brieždením Krajové divadlo Nitra Slabejová
Alžbeta Kristeková 13.3.1976 Sonatína pre páva Krajové divadlo Nitra Slabejová
Aľonina matka 23.10.1976 Muž a žena Krajové divadlo Nitra Slabejová
Eva, ich matka 11.12.1976 Zlatý dážď Krajové divadlo Nitra Slabejová
Šura 24.2.1973 Sova Krajové divadlo Nitra Slabejová
Eleonora 8.12.1973 Prefíkaná vdova Krajové divadlo Nitra Slabejová
Loby 2.3.1974 Návšteva starej dámy Krajové divadlo Nitra Slabejová
Viera 21.9.1974 Deň oddychu Krajové divadlo Nitra Slabejová
Eva Benediková 15.3.1975 Strieborný jaguár Krajové divadlo Nitra Slabejová
Babjaková 15.05.1976 Kým kohút nezaspieva Krajové divadlo Nitra Slabejová
Pani Prezretá 12.3.1977 Oko za oko Krajové divadlo Nitra Slabejová
Perkinsová 5.5.1977 Tanec myší Krajové divadlo Nitra Slabejová
Matka 5.11.1977 Súkromná vec Krajové divadlo Nitra Slabejová
Žena 28.1.1978 Malomeštiakova svadba Krajové divadlo Nitra Slabejová
Vee Talbottová 9.6.1978 Zostupujúci Orfeus Krajové divadlo Nitra Slabejová
Dojka 16.3.1979 Romeo a Júlia Krajové divadlo Nitra Slabejová
Poncia 12.5.1979 Dom Bernardy Alby Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Polina Andrejevna Šamrajevová 26.1.1980 Čajka Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Pani Dudgeonová 24.10.1964 Pekelník Krajové divadlo Trnava Slabejová
DRUHÁ ČASŤ. Je na vine Kazimír? (Interview s rodičmi chuligána). Grúberová 21.03.1965 Na štátne trovy: ŠÚVOP TATRA REVUE Slabejová
DRUHÁ ČASŤ. Záverečné slovo. Účinkujúca 21.03.1965 Na štátne trovy: ŠÚVOP TATRA REVUE Slabejová
PRVÁ ČASŤ. Hausmajsters voice (Príhovor domovníčky). Domovníčka 21.03.1965 Na štátne trovy: ŠÚVOP TATRA REVUE Slabejová
Sosipatra Semionovna 5.10.1963 Krásavec Krajové divadlo Trnava Slabejová
Gertrúda 15.2.1964 Hamlet Krajové divadlo Trnava Slabejová
Hofmánkova žena 11.4.1964 Nehoda. Ministerská komédia Krajové divadlo Trnava Slabejová
Guiguitte, profesorova žena 4.7.1964 Žena priveľmi počestná Krajové divadlo Trnava Slabejová
Lucia 22.11.1945 Don Gil Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Pani Claude 4.11.1944 Lakomec Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Eva 2.9.1944 Bačova žena Slovenské ľudové divadlo Slabejová
Vdovička 30.11.1946 Skrotenie zlej ženy Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Medvedík Ubu-ubu 01.12.1946 Rozprávka o písmenkách Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Vrana 19.01.1947 Bocianča Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Marienka 23.02.1947 O rozmaznanej Pamele Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Irma 25.04.1947 Juvelír Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Mrs. Rogers 17.06.1947 Desať malých černochov Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Prvá časť. 4. Podzemní pracovníci (Život za našich dní roku 1947). Boženka 10.01.1947 Zem bez úsmevov Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Druhá časť. 17. Aj ty, súdruh Brutus? (Reportáž zo zápasu v Neronovej aréne roku 44 pred Kristom). Kleopatra 10.01.1947 Zem bez úsmevov Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Pani Simonová 25.05.1947 Rozkošné dobrodružstvo Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Pani Holtová 15.10.1947 Piliere spoločnosti Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Guillemette 21.11.1947 Advokát Patelin Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Viera Artemjevna 28.01.1948 Obyčajný človek Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Inez 30.06.1948 Milenka otrokyňa Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Prvá časť. 7. Ruská odpoveď. (Stopercentná filmová agitka).Lena 13.02.1948 Nakrúcame, vykrúcame, prekrúcame Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Kráľovná 12.12.1948 Snehulienka a sedem trpaslíkov Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Bouboule 21.01.1949 Lev na námestí Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Marína 21.06.1949 Najdúch Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Vlasta 14.10.1949 Parta brusiča Karhana Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Pani Simpsonová 7.6.1950 Útek jeho lordstva Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Žena dozorcu škôl Chlopova 25.11.1950 Revízor Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Tereza 21.3.1951 Vadia sa o rozumné Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Starena 19.5.1983 Herodes a Herodias Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Betka 23.10.1951 Ľudia z našej ulice Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Mara 29.4.1950 V Chujave Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
2. žena 22.12.1951 Otec Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Kasian Rodionovič Drúkválov 14.11.1981 Fantázia Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
CHÓR: Babka 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
O MANDULI: Svokra 7.5.1982 Šikuliáda Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Aksiňa 15.11.1986 Vidiecka lady Macbeth Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Melánia 27.10.1962 Jegor Bulyčov a iní Krajové divadlo Trnava Slabejová
Pani z Československa 19.1.1963 Motýle Krajové divadlo Trnava Slabejová
I. VZNEŠENÉ DIEŤA. Služobníctvo z guvernérovho paláca: Kuchárka 16.03.1963 Kaukazský kriedový kruh Krajové divadlo Trnava Slabejová
Gafica 1.6.1963 Kasa mare Krajové divadlo Trnava Slabejová
Paraska Halušková, predsedova žena 06.12.1958 Horúce leto Dedinské divadlo Slabejová
Účinkujúci 18.06.1959 Vatry na horách Dedinské divadlo Slabejová
Aga Alexandrovna Ščuková 28.10.1954 Kalinový háj Dedinské divadlo Slabejová
Mária Lučanská, vdova po baníkovi 17.05.1958 Maturita Dedinské divadlo Slabejová
Dorotea 11.6.1953 Popoluška Dedinské divadlo Slabejová
Pani Orgonová, majorova sestra 22.09.1956 Dámy a husári Dedinské divadlo Slabejová
Pani Orgonová, majorova sestra 09.07.1958 Dámy a husári [obnovená premiéra] Dedinské divadlo Slabejová
Pani Dulska 23.9.1961 Morálka pani Dulskej Krajové divadlo Trnava Slabejová
Mária 18.11.1961 Rajnoha Krajové divadlo Trnava Slabejová
Klaudia Vladimirovna 31.3.1962 Je na svete jedna žena Krajové divadlo Trnava Slabejová
Mlle Angélie Baronesse de la Pipichonne 9.6.1962 Akcia Night step Krajové divadlo Trnava Slabejová
Straková, žena vedúceho živočíšnej výroby 14.04.1956 Puknutý mliečnik Dedinské divadlo Slabejová
Chór 1.11.1960 Príbeh na brehu rieky Krajové divadlo Trnava Slabejová
Ženský hlas 1.11.1960 Príbeh na brehu rieky Krajové divadlo Trnava Slabejová
Lízalka, sedliakova žena 18.12.1955 Mariša Dedinské divadlo Slabejová
Eufrozína 04.05.1954 Lakomec Dedinské divadlo Slabejová
Ftatateeta 31.12.1960 Caesar a Kleopatra Krajové divadlo Trnava Slabejová
Žena zo spoločnosti 31.12.1960 Caesar a Kleopatra Krajové divadlo Trnava Slabejová
Vee Talbottová 11.3.1961 Zostup Orfeov Krajové divadlo Trnava Slabejová
Kvetinárka 25.5.1961 Zbohom, biele noci Krajové divadlo Trnava Slabejová
Tuzikovová 8.5.1960 Bubeníčka Krajové divadlo Trnava Slabejová
Dišperanda 2.7.1960 Na posiedkach s čertom Krajové divadlo Trnava Slabejová
Paulína 30.05.1953 Zlaté srdcia Dedinské divadlo Slabejová
Žena dozorcu škôl Chlopova 04.03.1952 Revízor [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Akulina Ivanovna, meštanova žena 26.08.1957 Meštiaci Dedinské divadlo Slabejová
1. časť: Runa, kráľova žena 14.02.1958 Radúz a Mahuliena Dedinské divadlo Slabejová
2. časť: Prvá žena 14.02.1958 Radúz a Mahuliena Dedinské divadlo Slabejová
Stará mama 12.9.1959 Bábika Dedinské divadlo Slabejová
Filipková, holičova žena 28.10.1959 Ľudia z našej ulice Dedinské divadlo Slabejová
Mam 21.11.1987 Noc na zamrznutom jazere Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Ďurova mať 02.04.1955 Hrdinovia Modrej školy Dedinské divadlo Slabejová
Mara 2.2.1952 V Chujave [obnovená premiéra] Slovenské národné divadlo Bratislava Slabejová
Filipková 4.1.1960 Ľudia z našej ulice Krajové divadlo Trnava Slabejová
Turusinová 25.10.1980 Aj múdry schybí Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Starenka 14.6.1980 Jej pastorkyňa Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Olena Ustymovna 19.10.1979 Faraóni Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Stará mamka 23.1.1982 Don Juan sa vracia z vojny Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová
Tetka Arvira, upratovačka 19.3.1987 V mene zeme a slnka Divadlo Andreja Bagara Nitra Slabejová

Tvorca

Tvorca Premiéra Inscenácia Divadlo Meno
texty piesní 4.11.1944 Žena jeho snov Slovenské ľudové divadlo Slabejová